آشنایی با تمامی مراحل نصب ایزوگام فویل دار به طور کامل

می توان گفت که برای اینکه مراحل نصب ایزوگام فویل دار را شروع کنیم، ابتدا به وسایلی نیاز داریم تا بتوانیم نصب ایزوگام را شروع کنیم.

این وسایل عبارتند از:

یکی از وسایلی که در مراحل نصب ایزوگام فویل دار لازم می شود، چراغ شعله پخش کن است که به صورت تک شعله و چند شعله در بازار موجود است. بقیه وسایل نیز به این صورت اند: ماله بند کشی، کمچه، تیغ موکت بری فلزی، فندک جرقه ای، کفش چرم ساق بلند، دستکش نسوز برزنتی، تیغه لاستیکی دسته دار،جارو، کفش کف صاف، گاز مایع، البته می توان از دستگاه های جدید پخش و نصب عایق رطوبتی استفاده کرد.

نصب ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر در خصوص نصب ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

مراحل نصب ایزوگام فویل دار

یکی از مراحل نصب ایزوگام فویل دار تمییز کردن سطح زیر عایق است. تمییز کردن سطح زیر عایق به این صورت است که سطح زیر عایق باید کاملا با آب شسته و آب و جارو شود. دومین مرحله از مراحل نصب ایزوگام فویل دار زیر سازی است. به این صورت که در صورت وجود ترک بر روی سقف باید ابتدا داخل ترک با ملات سیمان و یا پرایمر پر شده و سطح صاف و یکنواخت شود.
استفاده از قیر یا پرایمر، زمانی از مراحل نصب ایزوگام فویل دار محسوب می شود که سطح زیر عایق، زیرکاری مناسبی نداشته باشد، در این زمان ضروری است که از قیر یا پرایمر به عنوان جایگزین استفاده شود. اندازه گیری از دیگر مراحل نصب ایزوگام فویل -دار می باشد. به این صورت که اندازه گیری از محل ناودان ها شروع شده و سطح پشت بام را به فاصله های عرضی 90 سانتیمتری علامت گذاری کنید.
لازم است که ایزوگام را به اندازه ابعادی که نیاز داریم نصب کنیم، باز کنیم، توجه کنید که رول های ایزوگام 10 متری هستند و پس از باز کردن باید به طور مساوی از دو طرف جمع شود و از وسط شروع به حرارت و نصب کنیم.

مراحل نصب ایزوگام فویل دار

نکات مهم در نصب ایزوگام

نکات مهم در مراحل نصب ایزوگام فویل دار عبارتنداز:

1. سطح مورد نظر که قرار است ایزوگام را بر آن نصب کنیم باید خشک و تمیز باشد.
2. در صورتی که سطح از پوشش قدیمی و سست است باید خراب و از ابتدا بازسازی شود.
3. میزان درجه دمای محیط و همچنین سطح باید بین 5+ تا 40+ درجه سانی گراد باشد.
4. شکاف ها و ترک خوردگی ها باید ابتدا کاملا ترمیم شود.
5. در زمان نصب حتما از پر شدن زاویه 90 درجه بر روی پشت بام مطمئن شوید
6. پشت بام هایی که لب دار هستند باید حتما تا آخرین بخش ماکزیمم سطح پشت بام را نیز عایق بندی کنید.
7. از ضربه زدن بر روی عایق توسط یک وسیله نک تیز اجتناب کنید.
8. قبل از اینکه “مراحل نصب ایزوگام فویل دار” را شروع کنید حتما جک کنید که عایق نقش پل را اجرا نکند، چرا که در این صورت با راه رفتن بر روی ایزوگام سبب سوراخ شدن آن می شود.
9. پس از پایان مراحل نصب ایزوگام فویل  دار، بهتر است که سطح ایزوگام را بشویید تا از به وجود آمدن مشکل احتمالی پیشگیری کنید.
10. در صورتی که تمامی مراحل نصب ایزوگام فویل دار به خوبی و درستی اجرا شود، طول عمر ایزوگام نیز افزایش میابد.

 

کیفیت ایزوگام به چه نکاتی بستگی دارد؟

برای خرید ایزوگام باکیفیت باید به نکاتی همچون تکنولوژی و فناوری های دستگاه های ساخت ایزوگام در کارخانه های بزرگ تولیدی توجه کرد. کیفیت ایزوگام به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:
o میزان ضخامت و وزن استاندارد رول ایزوگام
o پلیمرها و مواد اولیه و افزودنی های با کیفیت
o فویل آلومینیومی با ضخامت بالا
o قیر پلیمری خالص
می توان گفت ایزوگامی بهترین نوع است که با قیر پلیمری 70 درصد تولید شود. این نوع ایزوگام در مقایسه با دیگر انواع ایزوگام از انعطاف پذیری بالاتر و کیفیت بیشتر و همچنین مقاومت بیشتری برخوردار است.

نقش فویل در مقاومت ایزوگام

برای تولید مرغوب ترین و بهترین ایزوگام که از کیفیت و استاندارد لازم برخوردار است، فویل ایزوگام وارداتی است. از خصوصیات فویل ایزوگام می توان به مقاومت و ماندگاری ایزوگام و همچین کاربردی بودن برای دیوارها، سقف، زمین های بازی و یا پارکینگ هم به کار میرود. برای این منظور از فویل ایزوگام وارداتی استفاده می شود.

 

کاربرد ایزوگام فویل دار

شاید بسیاری این سوال برایشان پیش بیاید که حال که روکش فویل تاثیری بر کیفیت ایزوگام نمی گذارد، پس برای چه مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد آن چیست؟ باید بگوییم که روکش آلومینیومی ایزوگام دو کاربرد دارد، اول اینکه سبب زیبا شدن پشت بام می شود و ظاهر زیبایی را به ساختمان می دهد. و دوم اینکه مانع جذب نور خورشید می شود و باعث می شود که نور خورشید منعکس شود و طول عمر ایزوگام بیشتر شود و همچنین از گرم شدن خانه نیز جلوگیری می کند. به این صورت که، وقتی که نور خورشید به صورت مستقیم و شدید می تابد فویل آلومینیوم دار نور را منعکس کرده و از روان شدن و شل شن قیر(Bitumen) ایزوگام پیشگیری می کند.
فویل آلومینیومی که بر روی ایزوگام به کار رفته است بسیار نازک است و ضخامت آن حدود 14 میکرون است و به آسانی با دست خراشیده می شود. از این رو لازم است که نگهداری های لازم را از آن به عمل آورد تا مشکلی پیش نیاید.
یک نکته دیگر که باید در زمان خرید ایزوگام به آن توجه کنید این است که زمانی به خریدن ایزوگام و نصب آن اقدام کنید که هوا بارانی و مرطوب نباشد. تا ایزوگام به بهترین شکل نصب شود. قیمت ایزوگام رابطه مستقیم با کیفیت آن دارد، عموما ایزوگام های بی کیفیت در مقایسه با ایزوگام های با کیفیت از قیمت پایین تری برخوردارند.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029