مزایای نصب ایزوگام روی دیوار چیست ؟

مزایای نصب ایزوگام روی دیوار کم نیستند. ایزوگام یکی از انواع عایق‌های رطوبتی بسیار خوش قیمت و البته استانداردی است که امروزه در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر نوع سازه‌ای در برابر شرایط مختلف جوی قطعاً با آسیب‌هایی روبه‌رو می‌شود و به همین دلیل، باید از یک عایق مناسب برای جلوگیری از چنین آسیب‌هایی استفاده کرد و این یکی از مزایای نصب ایزوگام روی دیوار است. ما در ادامه شما را بیشتر با مزایای نصب این نوع عایق رطوبتی روی سطح دیوار آشنا خواهیم کرد.

قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

بررسی مزایای نصب ایزوگام روی دیوار

امروزه استفاده از ایزوگام بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به این دلیل که احتمال آسیب دیدگی ملک را کاهش می‌دهد. به هر حال، هر نوع آسیب به ملک می‌تواند از ارزش واقعی آن به شدت کم کند و به همین دلیل، توصیه ما به شما این است که از اهمیت نصب ایزوگام در سطوح مختلف غافل نشوید و حتی، سازه‌ای که با ایزوگام مرغوبی عایق‌کاری شود، قطعاً از رشد باکتری و قارچ به‌صورت چشمگیری جلوگیری به عمل می‌آورد.

بارش‌های زیاد و کم، نور مستقیم آفتاب و شرایط مختلف جوی همیشه آسیب‌هایی را به سازه وارد می‌کند، با این حساب نباید استفاده از یک عایق مناسب و ایده آل را نادیده گرفت. در این میان، بهتر است کمی در مورد مزایای نصب ایزوگام روی دیوار صحبت کنیم که شامل:

  • اولین و مهم‌ترین مزیتی که می‌توان برای نصب ایزوگام روی دیوار بیان کرد، وزن بسیار کم ایزوگام است. اگر ایزوگام درجه یک و مرغوبی را خریداری کنید، طبیعتاً وزن بسیار سبکی دارد و هیچ‌گونه بار اضافی را دیوار متحمل نخواهد شد. پس در هنگام خرید ایزوگام به کیفیت ایزوگام مورد نظر لطفاً بیشتر دقت کنید.
  • در مقایسه با روش‌های مختلف دیگر نصب ایزوگام روی دیوار به مراتب بسیار آسان و راحت‌تر است. طبیعتاً هرچقدر کار آسان‌تر انجام شود، شما هزینه کمتری هم پرداخت خواهید کرد. به نظر شما این خود نمی‌تواند جزء مزایای نصب ایزوگام روی دیوار باشد؟
بررسی مزایای نصب ایزوگام روی دیوار

همه چیز درباره مزایا نصب ایزوگام روی دیوار

ایزوگام تک لایه بهتر است و یا ایطوگام دولایه؟

حال که به مزایای نصب ایزوگام روی دیوار اشاره‌کرده‌ایم، شاید از خود بپرسید که ایزوگام تک لایه گزینه مناسب‌تری است و یا باید از ایزوگام دولایه استفاده کرد؟

هر نوع ایزوگامی که شما انتخاب کنید، یا با روکش فویل تولید می‌شود و یا به صورت معمولی. برای نصب ایزوگام روی سطوح پشت بام، دیوار و فضاهای این‌چنینی باید از ایزوگام‌هایی که روکش فویل دار دارند، استفاده کنید. به این دلیل که ایزوگام قادر باشد در برابر نور خورشید دوام و مقاومت خود را به نحو احسنت به رخ بکشد. البته برخی به دنبال خرید اقتصادی‎تری هستند که به این افراد همان ایزوگام بدون فویل و به قول معروف ساده را پیشنهاد می‌دهیم. ایزوگام های ساده به هیچ عنوان ایزوگام‌های بی‌کیفیتی نیستند، بلکه برای برخی از مکان‌ها شاید مناسب نباشند و گرنه جزء ایزوگام‌های بیار پرفروش هم به شمار می‌آیند.  

انواع ایزوگام

قیمت ایزوگام با توجه به انواع آن متفاوت است. ایزوگام با روکش آلومینیوم، ایزوگام طرح دار رنگی، ایزوگام با روکش ماسه‌ای/سنگریزه‌ای و ایزوگام بدون روکش هرکدام قیمت برابری ندارند؛ چرا که روکش‌های مختلفی دارند. معمولاً برای نصب ایزوگام روی دیوار از ایزوگام طرح دار رنگی بیشتر استقبال می‌کنند؛ زیرا نمای زیبایی را به وجود می‌آورد. حقیقتاً ایزوگام با روکش آلومینیومی قطعاً برای مقابله با نور مستقیم خورشید هم می‌تواند پیشنهاد مناسبی باشد. علاوه بر مقابله با نور مستقیم به زیبایی سطح دیوار هم اشاره‌کرده‌ایم که این 2 مورد مهم در بررسی مزایای نصب ایزوگام روی دیوار به شمار می‌آیند.

چگونه یک ایزوگام خوب انتخاب کنیم؟

حال که در مورد مزایای نصب ایزوگام روی دیوار صحبت می‌کنیم، به نظر شما چگونه می‌توان یک ایزوگام خوب و درجه یک را انتخاب کرد؟

  • توجه داشته باشید که ایزوگام مورد نظر باید دارای 2 لایه تیشو و پلی استر باشد که البته مشخصات ایزوگام باید روی عایق به صورت واضح درج شده باشد.
  • ایزوگامی را انتخاب کنید که متناسب با شرایط آب و هوایی و اقلیمی شما باشد؛ چرا که برای شرایط گرمسیری، قطعاً ایزوگام معتدل و یا سردسیری نمی‌تواند پاسخگو باشد.
  • ضمانت‌نامه کتبی و بیمه‌نامه را به هیچ عنوان از یاد نبرید که 2 معیار مهم برای انتخاب یک ایزوگام درجه یک، توجه به همین موضوع است.

در هنگام بررسی عایقی همچون ایزوگام باید به پاشنه آن دقت کنید که دچار شکستگی نباشد. به هر حال سالم بودن ایزوگام یکی از شرط‌های اصلی برای کیفیت نصب و طولانی بودن عمر ایزوگام است که ضمن خرید از سایت البرز ارغوان نسبت به سلامت فیزیکی ایزوگام می‌توانید اطمینان کافی داشته باشید

چگونه یک ایزوگام خوب انتخاب کنیم؟

سخن پایانی

در مورد مزایای نصب ایزوگام روی دیوار به صورت اجمالی که خارج از حوصله کاربر نباشد، اطلاعاتی را ارائه داده‌ایم. شما بهتر است بدانید که امروزه انواع عایق رطوبتی مزایا و معایبی دارند که در این بین، ایزوگام شناخته‌تر و خوش قیمت‌تر است و نسبت به معایب خود می‌تواند انتخاب معقولانه‌تری باشد. چنانچه قبل از سفارش خرید ایزوگام برای نصب روی دیوار، با کارشناسان مجموعه باسابقه البرز ارغوان در ارتباط باشید، قطعاً از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد؛ زیرا این مجموعه در طی سال‌های فعالیت خود بسیار خوش درخشیده است و یکی از بهترین و بروزی‌ترین‌ها در این زمینه شناخته می‌شود

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029