آشنایی با اصلی ترین مزایا و معایب ایزوگام ارزان

آشنایی با اصلی ترین مزایا و معایب ایزوگام ارزان

آشنایی با مزایا و معایب ایزوگام ارزان

 در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب ایزوگام ارزان را بررسی کنیم و ببینیم که خرید ایزوگام ارزان آیا واقعا ارزشش را دارد یا خیر. تعجبی ندارد اگر به دنبال ایزوگام ارزان باشید، به هر حال بیشتر ماها دوست داریم که خرج خودمان را کمتر کنیم و معمولا هم سعی می کنیم صرف اقتصادی را در همه چیز در نظر بگیریم. این کار اصلا کار اشتباهی نیست و اتفاقا رویکرد بدی را هم پیش نگرفته ایم. اما هر تصمیمی همیشه پیامد های خودش را هم دارد و اینطور نیست هر جنس ارزانی که ما می خریم، بتوانیم کیفیت آن را هم تضمین کنیم. خرید ایزوگام هم از این قاعده مستثنا نیست. معمولا اجناس ارزان، کیفیت آنچنان خوبی ندارند و مسلما اگر کیفیت بالایی داشتند، از حد معمول ارزان تر نبودند. به هر صورت تمرکز ما روی ایزوگام است و می خواهیم ببینیم که مزیت ها و معایب یک ایزوگام ارزان چیست.همراه ما باشید.

 

مزایا و معایب ایزوگام ارزان

بگذارید در بررسی مزایا و معایب ایزوگام ارزان ، حرف آخر را همین اول بزنیم و بعد به بررسی بیشتر بپردازیم. تنها مزیت ایزوگام ارزان در حقیقت همان صفتی است که به آن نسبت داده ایم و منظور ما همان (ارزان بودن) است. این نوع ایزوگام ها معمولا از اول روی ساختمان ها نصب هستند، به این خاطر که بساز بفروش ها که ساختمان را می سازند و سپس آن را می فروشند، می خواهند یک ساختمان کامل با تمامی موارد ایمنی را تحویل بدهند و نمی خواهند چندان به خرج بی افتند. در نتیجه از ایزوگام ارزان استفاده می کنند و اصلا مزایا و معایب ایزوگام ارزان را در نظر نمی گیرند. (البته مسلما همه آن ها اینطور نیستند و افراد منصف و غیر منصف در همه جا پیدا می شوند)

حال بیایید کمی موضوع را اساسی تر بررسی کنیم. به این موضوع دقت کنید که یک ایزوگام استاندارد، از یک سری پارامتر های خاصی پیروی می کند و مشخصات آن باید با مشخصاتی که سازمان ملی استاندارد ارائه کرده است همخوانی داشته باشد. این ایزوگام ها باید مقاومت کششی، نقطه اشتعال،طول، عرض، ضخامت و مقاومت خاصی در برابر عوامل جوی داشته باشند و عایق آب باشند. ایزوگامی که از این تست ها به سلامت گذر کند یک ایزوگام با کیفیت است که مسلما هزینه آن با وجود مناسب بودن، ارزان نیست. ایزوگام های ارزان نا مرغوب هستند و معمولا بوی خیلی نامطبوعی دارند و اگر دست روی آن ها کشیده شود، رنگ پس می دهند. همچنین اگر ایزوگام با کیفیت را داخل فریزر قرار دهید و بعد از چند دقیقه آن را بکشید، نباید کشیده شود یا بشکند. معمولا ایزوگام های ارزان از این تست ها ناموفق بیرون می آیند.

ایزوگام ارزان چه ویژگی هایی دارد؟ 

مزایا و معایب ایزوگام ارزان در ویژگی هایش نمایان می شود. در تولید ایزوگام ارزان از پودر های معدنی به جای قیری که درصد خلوصش بالا است استفاده می کنند. همین کار خودش باعث می شود که قیمت ایزوگام پایین بیاید. اما شما برای اینکه ایزوگامی با قیمت مناسب (نه صرفا ارزان) پیدا کنید می توانید از مراکز معتبر پخش و نصب ایزوگام، ایزوگام خود را خریداری کنید که از قیمت درست آن نیز مطمئن باشید. این مراکز خرید واسطه ها را حذف می کنند و باعث می شوند که قیمت ایزوگام پایین بماند و کیفیت آن نیز حفظ بشود. پس شما می توانید ایزوگام ارزان و با کیفیت را از مراکز معتبر خریداری کنید.

حال استفاده از ایزوگام چه مزیتی دارد؟ معمولا این ایزوگام ها از مواد اولیه ارزان قیمت استفاده می کنند، پس قیمت خودشان نیز پایین می آید. می بینید که این موضوع هم چندان یک مزیت به شمار نمی رود و همین پایین آمدن کیفیت مواد اولیه و در نتیجه ارزان تر شدن آن ها، می تواند آسیب جدی به ایزوگام بزند و معایب ایزوگام ارزان را بوجود بیاورد.

استفده از این ایزوگام های ارزان چه معایبی دارد؟ معمولا عمر مفید این ایزوگام ها کم است و به زودی ممکن است که خراب و پوسیده بشوند. در واقع همانطور که قبلا هم گفتیم، عمر ایزوگام چیزی حدود 15 الی 16 سال است که اگر ایزوگامی به طور طبیعی کمتر از این عمر کند، یک ایزوگام بی کیفیت به شمار می رود که از قضا، این نوع ایزوگام ها بسیار ارزان قیمت هم هستند.

ایزوگام ارزان چه ویژگی هایی دارد؟

آیا از ایزوگام ارزان استفاده کنیم؟

این موضوع کاملا به قضاوت خود شما و شرایط بستگی دارد. مزایا و معایب ایزوگام ارزان را به شما گفتیم و شما خودتان باید تصمیم بگیرید که آن را بخرید و یا اینکه به سراغ ایزوگام های گران تر بروید. اما این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر ایزوگام خودتان را از جای معتبر خریداری کنید، می توانید یک ایزوگام استاندارد با قیمت مناسب داشته باشید که هم صرف اقتصادی دارد و هم از آن کیفیتی که باید برخوردار باشد، بهره می برد. هرچند که شرایط دیگری هم برای استفاده از ایزوگام ارزان وجود دارد.

اول از همه پیشنهاد ما این است که نیم نگاهی به بودجه خودتان هم داشته باشید. باور کنید که ایزوگام ارزان داشتن از ایزوگام نداشتن حداقل بهتر است. گاهی شما مجبور هستید که برای صرفه جویی در هزینه، از ایزوگام ارزان قیمت استفاده کنید و مزایا و معایب ایزوگام ارزان را اصلا مد نظر قرار ندهید. در این صورت به شما پیشنهاد می کنیم که موقتا از ایزوگام ارزان استفاده کنید و زمانی که از بودجه خود مطمئن شدید، آن را با ایزوگام بهتر و با کیفیت تر جایگزین کنید.

همیشه این موضوع را هم یادتان باشد که ایزوگام ارزان ممکن است گاهی حتی خرج های اضافی را نیز روی دست شما بگذارد. مثلا اگر یک ایزوگام ارزان قیمت از یک جای نا معتبر خریداری کنید، ممکن است بعد از مدتی ایزوگام شما خراب بشود و نیازمند تعمیر آن بشوید. زمانی هم که ایزوگام شما از کیفیت لازم برخوردار نباشد، هرچقدر هم که تعمیر ایزوگام خراب شده را انجام بدهید، باز هم دوباره به تعمیر احتیاج پیدا خواهید کرد.

پس به شما توصیه می کنیم که تا جایی که می توانید درباره خرید ایزوگام تحقیق کنید و سعی کنید با کیفیت ترین ایزوگام را با حداقل قیمت خریداری کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029