بررسی مشخصات ایزوگام سردسیری

مشخصات ایزوگام سردسیری چیست ؟ عموما ایزوگام بر اساس منطقه و نوع قیر به کار رفته به سه دسته اصلی تقسیم می شوند که مرغوب ترین و بهترین آنها ایزوگام پلیمری پلاستیکی است که برای آب و هوای معتدل و گرمسیر مناسب است. ایزوگام های دیگری که ایزوگام پلیمری الاستیکی نامیده می شود خیلی مقاوم است و ایزوگام مخصوص سردسیری نامیده می شود و به این ترتیب هر دو نوع ایزوگام از قیر خالص پالایشگاهی تولید شده اند. حال برای اطلاع از ویژگی های مشخصات ایزوگام سردسیری، در ادامه با ما همراه باشید.

خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از نحوه خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

بهترین ایزوگام برای مناطق سردسیری

مشخصات ایزوگام سردسیری که دارای کیفیت مناسب است به این صورت است:
• دارای وزن 50 کیلوگرم و ضخامت 5 میلی متر واقعی باشد.
• این ایزوگام از قیر پلیمری پالایشگاهی با گرید 60/70 تولید شده است
• الیاف شیشه به کار رفته در تولید این نوع ایزوگام تیشو 66 نخ با گرید A است.
• الیاف پلی استر به کار رفته در تولید این ایزوگام از نوع بهترین پلی استر با تراکم 150 گرم در متر مربع می باشد.
• ایزوگام مخصوص سردسیری دارای بسته بندی شکیل و زیبا است.
• این نوع ایزوگام دارای پارامترهای مشخصات فنی بالاتر نسبت به مشخصات سازمان استاندارد است.
• ایزوگام نا مرغوب دارای بوی نامطبوعی است مانند بوی گازوئیل و مازوت پالایش نشده، در حالی که ایزوگام های مرغوب سردسیری، بوی نامطبوعی ندارند و از نظر ظاهر شفاف هستند.
خرید ایزوگام نامرغوب اشتباه است، چون به علت دارا بودن مواد اولیه بی کیفیت، دارای وزن 40 کیلو گرم و ضخامت 3 میلی متر می باشد.

دلایل نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام

همه چیز در مورد ایزوگام سردسیری

مشخصات ایزوگام سردسیری با استاندارد بالا

مقاومت بیشتری از دیگر محصولات موجود در بازار است. انعطاف پذیری و چسبندگی آن چند برابر است و مقاومت کششی بالاتری دارد. ایزوگام مخصوص سردسیری دارای وزن و ضخامت استاندارد است ( 5 میل ضخامت و 50 کیلو وزن) . همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت ایزوگام با ما در ارتباط باشید .

استاندارد های ملی ایزوگام مناطق سردسیر

شرکت هایی که در زمینه تولید و عرضه عایق رطوبتی مناسب با آب و هوای سرد فعالیت می کنند، دارای چهار نشان استاندارد ملی هستند که طبق مشخصات فنی آن به شکل های زیر بیان می شود:
• نشان استاندارد عایق رطوبتی BPP ویژه مناطق معتدل و گرمسیر
• نشان استاندارد عایق رطوبتی BOF ویژه مناطق معتدل و گرمسیر
• نشان استاندارد عایق رطوبتی BPP ویژه مناطق سردسیر
• نشان استاندارد عایق رطوبتی BOF ویژه مناطق سردسیر

مزایای بهترین برند ایزوگام سردسیری

شناخت ایزوگام از جهت کیفیت و ماندگاری به تجربه نیاز دارد و افراد معمولی که اقدام به خرید ایزوگام می کنند، نمیتوانند تفاوت ایزوگام بی کیفیت و با کیفیت را تشخیص دهند. می توان گفت که ایزوگام هایی با برند خوب می تواند این مزیت ها را داشته باشد:
• این نوع ایزوگام دارای عمر مفید حداقل 20 سال است
• دارای چسبندگی فوق العاده بر روی همه سطوح می باشد.
• این نوع ایزوگام از مشکلات نم و رطوبت در ساختمان به خوبی جلوگیری می کند
• این محصول دارای استاندارد بین المللی CE اروپا و ایزو 9001 است.
• این محصول سبب می شود که مصرف کنندگان هر چند سال یکبار مجبور به تعمیر و تعویض ایزوگام نشوند.
ایزوگام دلیجان با برخوردار بودن این مزایا می تواند برای شما یک گزینه مناسب باشد، قیمت ایزوگام دلیجان نیز مناسب و به صرفه است و شما به تهیه این ایزوگام می توانید از عایق کاری سقف ساختمانتان مطمئن باشید.

تفاوت ایزوگام سردسیر و گرمسیر

ایزوگام در مناطق گرمسیر که دمای هوا در بیشتر مدت سال گرم است و مقدار بارش باران هم عموما کمتر است به کار میرود. مواد اولیه مورد استفاده برای تولید این ایزوگام به شکلی است که در دمای بالاتر ذوب شوند و در گرمای تابستان از سطح به کار رفته شد جدا نشوند. همچنین در زمان نصب، برای چسباندن ایزوگام گرمسیری به سطح از گرمای بیشتری باید استفاده شود.
ایزوگام مناطق سردسیری، این نوع ایزوگام برای مناطقی که در بیشتر اوقات سال سرمای هوا زیاد است کاربرد دارد. مقاومت دمایی در برابر سرمای زیاد و خشک نشدن و ترک نخوردن در اثر سرما، از مهمترین مشخصات ایزوگام سردسیری می باشد. برای نصب ایزوگام سردسیری به دمای کمتری نیاز است و همچنین نصب ان را می تواند در فصول سردتر سال نیز انجام داد. هرچند به صورت کلی مناسب است که هنگام نصب ایزوگام دما هوا خیلی سرد نباشد تا چسبندگی لازم بین ایزوگام و سطح مورد نظر به وجود بیاید.
برای انتخاب ایزوگام سردسیری یا گرمسیری، لازم است که به شرایط دمایی محیط مورد نظرتان توجه کنید که چگونه است و با در نظر گرفتن این مورد، ایزوگام مناسب برای منطقه خودتان را انتخاب نمایید.تفاوت ایزوگام سردسیر و گرمسیر

مناطق سردسیر ایران

همچنان که در بالا به مشخصات ایزوگام سردسیری پرداخته شد، باید گفت که برای مناطق سردسیر ایزوگام های مخصوصی وجود دارد که مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از ایزوگام های معمولی برای مناطق سردسیر می تواند سبب شود که شما از عایق کاری منزل و ساختمانتان مطمئن نباشید. مشخصات ایزوگام سردسیری ایزوگامی با قیر پلیمری از جنس پلاستیک نوع BPE است که مخصوص آب و هوای سردسیر با دوام و انعطاف پذیری بالا تولید و ساخته می شود. از این رو لازم است بدانید که در چه مناطقی لازم است که از ایزوگام سردسیری استفاده شود. ایزوگام مخصوص سردسیری برای استان ها و شهرهایی مانند: تبریز، همدان، ارومیه، اردبیل، سنندج، ایلام، کرمانشاه، مریوان و بانه و شهرهایی که در زمستان دمای هوای خیلی پایین است.

قیمت ایزوگام

در خرید ایزوگام به عوامل بسیاری باید توجه شود و از جمله کیفیت مواد اولیه و نوع کاربرد ایزوگام است. از جمله عواملی که در قیمت ایزوگام موثر است به این صورت است:
1. قیر مصرفی در هنگام تولید ایزوگام و نوسان قیمت آن در بازار
2. نوع ایزوگام بر اساس تعداد لایه
3. نوع روکش ایزوگام
4. پلیمر های افزودنی و اصلاح کننده های APP
5. وزن و ضخامت ایزوگام
تمامی این موارد از نکاتی اند که در قیمت ایزوگام تاثیر می گذارند.

 

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029