بررسی مشخصات ایزوگام گرمسیری

ایزوگام مناطق گرمسیری نیز مانند دیگر مصالح دارای مشخصات و ویژگی­های خاص خودش می باشد. و نمی توان بدون توجه به این موضوع از هر نوع ایزوگام در هر  مکانی که خواستیم استفاده کنیم. در ادامه قصد داریم تا مشخصات ایزوگام گرمسیری را بیان نماییم.

قیمت ایزوگام
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام و ارتباط با واحد پشتیبانی بروی لینک زیر کلیک کنید
قیمت ایزوگام

مشخصات ایزوگام گرمسیری

ممکن است این سوال نیز برای شما مطرح شود که چرا برخی از ایزوگام­ ها برای مناطق سردسیر استفاده می شوند و برخی برای مناطق گرمسیر؟ می توان گفت که تفاوت آنها بیشتر در مواد اولیه و اجزای ایزوگام است که با هم تفاوت دارند و هر کدام با توجه به منطقه جغرافیایی که استفاده می شوند، تولید می شوند:

مشخصات ایزوگام گرمسیری

جنس روکش ها

ایزوگام ­ها با روکش­ های متفاوتی تولید و عرضه می شوند، و هر یک از این روکش ­ها دارای مزایا و کارکرد های خاص خودش می باشد اما نصب ایزوگام تقریبا باهم یکسان است که رایج ترین موادی که جهت ساخت روکش به کار میرود آلومینیوم و فویل است. البته هر کدام از این روکش­ ها می توانند ضخامت و کیفیت متفاوتی داشته باشند؛ و انتخاب از میان آنها کار دشواری است و به دقت زیادی نیاز دارد. ایزوگام مناطق گرمسیر در اکثر مواقع از آلومینیوم روکش می کنند، این روکش، نور آفتاب را بازتاب می دهد و در نتیجه ایزوگام گرمای کمتری را جذب میکند و در طول عمر ایزوگام هم خیلی موثر است. همچنین این نوع روکش به این دلیل که نور را بازتاب می کنند، سبب می شود که گرمای کمتری به داخل خانه جذب شود و فضای خانه سردتر بماند؛ همچنین این کار سبب می شود تا در هدر رفتن انرژی هم جلوگیری شود. ایزوگام­ هایی با روکش طرح­دار هم برای دیوارها و جاهای خاص استفاده می شود. خاصیت دیگر روکش ایزوگام برای پیشگیری از تبله کردن و چروک شدن ایزوگام تا حد قابل توجه ای می باشد.

وزن ایزوگام مناطق گرمسیری

یکی دیگر از مشخصات ایزوگام گرمسیری وزن آن است که با توجه به استفاده از آلومینیوم در این نوع ایزوگام، ضخامت ایزوگام به طور قابل توجهی کاهش میابد. در نتیجه هر رول ایزوگام مناطق سردسیری حدود 35 تا 45 کیلو گرم است و وزن آن به مراتب از وزن ایزوگام­ های مناطق سردسیری پایین­تر است. میزات قیر به کار رفته در این ایزوگام ­ها کمتر از مناطق سردسیر است. وزن پایین سبب می شود که فشار کمتری هم به اسکلت خانه وارد شود و به این صورت استحکامات ساختمان هم برای مدت زیادتری دوام خواهد آورد.

ضخامت ایزوگام های مناطق گرمسیر

یکی دیگر از مشخصات ایزوگام گرمسیری ضخامت آنها می باشد. ایزوگام ­هایی که در مناطق گرمسیر استفاده می شود دارای ضخامت کمتری هستند در مقایسه با دیگر ایزوگام­ ها. حداقل ضخامت استاندارد برای ایزوگام گرمسیر باید 3.5 میلی­متر باشد. اما ایزوگام ­هایی با ضخامت 4 میلی­متر هم مناسب هستند. پس در زمان خرید ایزوگام یکی از مواردی که باید به آن دقت شود ضخامت ایزوگام است. البته خوب است که بدانید که ملاک کیفیت ایزوگام، تنها ضخامت آن نمی باشد.

علامت استاندارد

هر محصولی که علامت استاندارد نداشته باشد، عموما از کیفیت مناسبی برخوردار نیست و شما بعد از مدتی مجبور می شوید که آنها را تعویض نمایید. پس در هنگام خرید ایزوگام به این نکته حتما توجه نمایید.

بهترین نوع ایزوگام

مهم­ترین وظیفه ایزوگام ها، جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان است و به همین دلیل مناسب­ترین ایزوگام عایق می باشد که بتواند به خوبی از ورود رطوبت به ساختمان جلوگیری نماید. ایزوگام­ ها باید با انواع شرایط جوی سازگار باشند. به طور مثال در هنگامی که ایزوگام برای مناطق گرمسیر استفاده می شود باید تحمل حرارت آن بالا باشد و همین دلیل است که ایزوگام ­ها را به دو دسته گرمسیر و سردسیر تقسیم ­بندی نمودند تا بتواند به خوبی در مقابل هر گونه شرایط جوی مقاومت داشته باشد.

ایزوگام دلیجان، با داشتن کیفیت مناسب می تواند یک انتخاب درست برای شما باشد. قیمت ایزوگام دلیجان نیز بسیار مناسب و به صرفه است و شما می توانید با اطمینان آن را خریداری نمایید.

قیمت ایزوگام گرمسیری

می توان گفت که قیمت ایزوگام گرمسیری به میزان مقاومت آن در برابر رطوبت بستگی دارد. هر چه کیفیت ایزوگام­های تولیدی بالاتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است.

ویژگی های مناطق گرمسیر

مناطق آب و هوایی در تمام نقاط جهان با یکدیگر متفاوت است. میزان ساخت و ساز نوع ساختمان­ ها و استفاده از عایق­ های رطوبتی درجه یک هم در این مناطق با هم متفاوت است. ایزوگام ویژه مناطق گرمسیری در مناطق گرم و مرطوبت استفاده می شود. از جمله ویژگی­های مناطق گرمسیری به این صورت است:

  • رطوبت زیاد هوا
  • بارندگی اندک
  • زمستان­ های معتدل و تابستان ­های گرم و مرطوب
  • نوسان درجه حرارت بسیار کم در طول شبانه روز به علت وجود رطوبت
  • شود بودن آب های زیر­زمینی و کم بودن پوشش گیاهی
 

تفاوت ایزوگام سردسیر و گرمسیر

ایزوگام ­های سردسیری دارای ضخامت و وزن و قطر بیشتری می باشند.

ایزوگام ­های سردسیری از مواد پلاستیکی ساخته شده­ اند

فرمول ساخت این دو ایزوگام ­ها با یکدیگر متفاوت است

ایزوگام گرمسیری دارای روکش فویل­ دار است تا در برابر تابش خورشید قیر آن سست و شل نشود.

این ایزوگام­ ها انعطاف پذیری بالایی دارند تا بتوانند در برابر آب و هوای سرد مقاوم باشند.

سخن آخر سخن آخر بررسی مشخصات ایزوگام گرمسیری

در این مقاله در رابطه با مشخصات ایزوگام گرمسیری صحبت کردیم و معلوم شد که این ایزوگام با ایزوگام­ هایی که در مناطق سردسیری استفاده می شوند متفاوت بوده و از جمله تفاوت­ های آنها در وزن ضخامت و نوع تولید آنها می باشد. روکش ایزوگام­ های گرمسیری باید به گونه­ای باشد که نور و گرمای خورشید را به خود جذب نکند و همچنین قیر درون آن نیز شل نشود. از این رو در این ایزوگام ­ها از روکش آلومینیوم عموما استفاده می شود. قیمت ایزوگام گرمسیری نیز با توجه به کیفیتی که دارند متفاوت است، از این رو در زمان خرید ایزوگام سعی نمایید از ایزوگام­ های با کیفیت خریداری نمایید تا خیال تان از بابت عایق کاری ساختمان کاملا مطمئن باشد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029