ملات محافظ ایزوگام چیست و چه زمان استفاده می شود

ایزوگامی که بر روی پشت بام ها نصب می شود عموما از نوع فویل دار است. لایه فویلی که روی ایزوگام قرار دارد از برای محافظت از لایه های زیرین در مقابل حرارت و اشعه های مخرب خورشید روی آن اضافه شده است. اگر این لایه آسیب ببیند، کارایی ایزوگام از بین می رود و در مدت کوتاهی آسیب می بیند و مجبور می شوید تا به هزینه زیاد دوباره ایزوگام را تعمیر یا تعویض نمایید.
از این رو در مکان هایی که رفت آمد زیاد است و امکان خرابی لایه ی روی ایزوگام وجود دارد یا به دلایل دیگری مانند بارش باران های اسیدی یا حضور پرندگان و دلایل دیگر امکان دارد که لایه روی ایزوگام تخریب شوند، مناسب است که برای پیشگیری از مشکلات بعدی، سطح ایزوگام را به روشی بپوشانید. که ممکن است که سوال برایتان پیش بیاید که چگونه می توان سطح روی ایزوگام را پوشاند و ملات محافظ ایزوگام چیست که ما در ادامه به سوالاتتان پاسخ خواهیم دارد.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟  (10)
قیمت ایزوگام دلیجان
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام و ارتباط با واحد پشتیبانی بروی لینک زیر کلیک کنید
قیمت ایزوگام

ملات محافظ ایزوگام چیست

ملات محافظ ایزوگام یا Waterproofing با سیمان و ماسه درست می شود و بر روی ایزوگام قرار می گیرد تا باعث شود ایزوگام در برابر رفت و امد زیاد ، فضولات پرندگان ، باران های اسیدی و … مقاوم باشد و همچنین ب خاطر رنگ روشنی که دارد باعث می شود ایزوگام تاثیر کمتری از نور خورشید بگیرد و عمر بیشتری داشته باشد.علاوه بر مولات جنس ایزوگام هم می تواند برعمر ان موثر باشد که با توجه به جنس قیمت ایزوگام متفاوت است.

ملات محافظ ایزوگام چیست

همه چیز درباره ی ملات محافظ ایزوگام

روش های پوشاندن سطح ایزوگام

برای پوشاندن سطح ایزوگام روش های مختلفی وجود دارد از جمله:
1. استفاده از ملات سیمان و شن برای پوشش ایزوگام
2. استفاده از عایق های نانو برای پوشش ایزوگام
3. استفاده از سرامیک و موزائیک برای پوشش ایزوگام
با توجه به اینکه شرایط محل نصب ایزوگام به چه شکل است و همچنین با توجه به وضعیت هزینه و فایده ی روش های مختلف، می توان بهترین روش را برای حفاظت از ایزوگام در برابر خرابی به کار گرفت. در ادامه پاسخ به سوال ملات محافظ ایزوگام چیست می توان گفت که عایق های نانو یک روش خوب برای استفاده به عنوان ملات ایزوگام است به این دلیل که وزن کمی دارد و در رنگ های روشن می توانند بخش زیادی از اشعه ی خورشید را بازتاب نمایند. افزایش دما پشت بام و ایزوگام، علاوه بر اینکه مقدار مصرف انرژی را در ساختمان بالا می برد سبب کاهش عمر مفید ایزوگام و لزوم هزینه ی مجدد برای ترمیم آن می شود

 

نکات ایمنی و فنی

حال که تا اینجا تا حدودی دانستید که ملات محافظ ایزوگام چیست در ادامه قابل به ذکر است که اگر قصد نصب عایق روی ساختمان را دارید، باید به اصول فنی و ایمنی مربوطه مانند افزایش وزن ساختمان نیز توجه کافی داشته باشید تا از مشکلات مربوط به این اتفاق نیز پیشگیری کنید. همچنین برای استفاده از هر روشی باید نکات فنی مربوط به آن نیز رعایت نمایید تا چسبندگی کافی میان ملات محافظ ایزوگام و خود ایزوگام ایجاد شود و از خرابی های بعدی پیشگیری کند.
کاربرد ملات محافظ ایزوگام برای ایجاد لایه پوششی نهایی بام
بعد از اینکه بیان کردیم که ملات محافظ ایزوگام چیست مناسب است که بدانید که کاربرد ملات محافظ ایزوگام برای ایجاد لایه پوششی نهایی بام به چه صورت است. متاسفانه بارش تگرگ در حجم بالا، می تواند آسیب زیادی به ایزوگام برساند و امکان دارد که ایزوگام را پاره نماید. البته با توجه به جنس پلی استر و تیشو می توان میزان کشسان بودن ایزوگام که عملکرد محافظتی بیشتری را در پی دارد، تعیین کرد. برای پیشگری از پاره شدن ایزوگام، خوب است که از لایه ای محافظ به صورت روکش روی پشت بام استفاده کنید. به طور مثال پشت بام را با سرامیک کردن یا لایه ای از ملات ماسه و سیمان، بپوشانید. از راه رفتن زیاد روی اززوگام خود داری کنید و فقط در زمان تعمیرات می توان روی ایزوگام راه رفت، چرا که تردد زیاد روی پشت بام، سبب می شود تا روکش آلومینیومی ایزوگام برداشته شود و نور خورشید به صورت مستقیم به آن بتابد. همین امر سبب پایین آمدن عمر ایزوگام می شود که این هم یکی دیگر از پاسخ ها به سوال “ملات محافظ ایزوگام چیست” است.
همچنین برای جلوگیری از ریختن فضولات پرندگان بر روی ایزوگام، می توان از ملات ایزوگام استفاده کرد. فضولات پرندگان به دلیل آن که حاوی اسید می باشد، می تواند به کیفیت ایزوگام ضرر جدی وارد کند. چرا که تجمع آن و شسته شدن فضولات با آب باران کیفیت ایزوگام را پایین می آورد. همچنان که می دانید نصب ایزوگام هزینه های زیادی دارد به همین دلیل نصب مجدد آن علاوه بر هزینه های سنگینی که برای شما ایجاد می کند می تواند مشکلات و دردسرهای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد از این رو بهتر است تا راهکارهایی را انجام دهید تا سبب افزایش عمر ایزوگام ساختمان شما شود.البته هرچه ایزوگام بهتری خریداری شود قطعا کیفیت بهتری خواهد داشت که کیفیت ایزوگام دلیجان با قیمت ایزوگام دلیجان در ارتباط است.

نکات ایمنی و فنی

سخن آخر

در این مقاله بیان کردیم که ملات محافظ ایزوگام چیست و همچنین انواع ملات ایزوگام را نیز برای شما توضیح دادیم. اما خوب است که بدانید که به دلیل گرمای نور خورشید در تابستان لازم است که آخرین پوشش بام تا جایی که امکان دارد دارای رنگ روشنی باشد چرا که رنگ های تیره حرارت را بیشتر جذب کرده و سبب انبساط و انقباض بیشتر لایه عایق می شود و در صورت اختلاف دمای زیاد سبب ترک می شود به همین دلیل استفاده از ملات محافظ ایزوگام به شما کمک می کند تا از ایزوگام در برابر عوامل محیطی مانند فضولات پرندگان، نور خورشید، تگرگ و باران های شدید محافظت نمایید.در این مقاله سعی کردیم سوال ملات محافظ ایزوگام چیست را تا حد زیادی پاسخ بدهیم.
البته این نیز قابل به ذکر است که در زمان خرید ایزوگام سعی کنید که ایزوگام با کیفیتی را تهیه نمایید تا طول عمر مفید بیشتری داشته باشد، چرا که ایزوگام های بی کیفیت هر چقدر هم که شما از آنها محافظت کنید باز هم مانند ایزوگام های مرغوب، عمل نمی کنند و سبب می شوند که شما مجبور به تعمیر و یا تعویض ایزوگام شوید، از این رو برای اینکه از دوباره کاری جلوگیری شود خوب است که از همان ابتدا از ایزوگام مرغوب استفاده نمایید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029