پشت بام خود را موزاییک کنیم یا ایزوگام؟

موزاییک یا ایزوگام؟ یکی از سوال هایی که همواره برای افراد به وجود می‌آید این است که بهتر است پشت بام موزاییک باشد یا ایزوگام. برخی از افراد نظر بر روی موزاییک و برخی ایزوگام دارند. اگر شما نیز این سوال برایتان به وجود آمده است و یا اگر جزء مهندسین ساختمان هستید و قصد دارید برای ساخته خود بهترین را انتخاب کنید، ما در این مقاله قصد داریم به صورت اختصاصی به این موضوع بپردازیم که موزاییک یا ایزوگام برای پشت بام بهتر است و کدام یک دارای ارجعیت هستند. با ما همراه باشید تا به این موضوع در کنار یک دیگر بپردازیم.

قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر از قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

برای پشت بام موزاییک یا ایزوگام مناسب تر است؟

 

اگر برای شما سوال پیش آمده است که نصب ایزوگام پشت بام بهتر است یا موزاییک کردن، باید بگوییم که هر دو روش، روشی خود برای پشت بام ها می‌باشد اما هر کدام دارای انواع مزیت ها و معایب هایی می‌باشند که در ادامه مطلب به تمامی آن ها به صورت اختصاصی می پردازیم. 

به صورت کلی با توجه به قیمت ایزوگام ، روش موزاییک کردن پشت بام یک روش قدیمی است اما هنوز از آن استفاده می‌شود و پاسخ خوبی را نیز به افراد می‌دهد. در مقابل روش ایزوگام کردن پشت بام یک روش نوین است اما در کنار مزیت های این روش نوین، معایبی نیز دیده می‌شود که باید مد نظر قرار داد. حال که تا به این قسمت با سرامیک پشت بام و ایزوگام آن آشنا شدید، در این قسمت بعدی به این موضوع می‌پردازیم که معایب و مزایای هر روش چیست و در آخر نتیجه گیری کلی از این بحث را خواهیم داشت.

برای پشت بام موزاییک یا ایزوگام مناسب تر است؟

معایب موزاییک برای پشت بام

همان طور که اشاره شد، پشت بام می‌تواند به همراه موزاییک پوشش داده شود. زمانی که ما از موزاییک استفاده می‌کنیم، در کنار مزیت ها، معایبی را نیز برای خود به همراه داریم که آن ها عبارت اند از:

  • استفاده از دوغاب: زمانی که شما از موزاییک برای پوشش سقف خانه خود استفاده می‌کنید، باید هر چند وقت یبار بر روی آن ها دوغ آب بریزی تا آب هایی که بر اثر باران بر روی سقف شما می‌مانند به داخل موزاییک نفوذ پیدا نکنند.
  • وزن زیاد: تمامی ما می‌دانیم که سقف خانه یکی از مهم ترین مکان ها می‌باشد و باید وزن کمی بر روی آن قرار گرفته شود. بر روی سقف خانه ما به خودی خود موارد بسیاری را داریم که قرار گرفته اند، اگر بخواهیم از موزاییک برای سقف خانه استفاده کنیم، به دلیل وزن زیادی که دارد، در واقع بار اضافی‌ای را به خانه اضافه کرده ایم و باعث به وجود آمدن مشکل در ایمنی ساختمان می‌شود.

 

معایب موزاییک برای پشت بام

 

مزایای ایزوگام برای پشت بام

صد در صد خرید ایزوگام نیز مانند موزاییک، در کنار معایبش دارای مزیت‌های بسیار زیادی نیز می‌باشد. در این قسمت قصد داریم به شما تعدادی از مزیت‌های استفاده از ایزوگام را ارائه دهیم.

  • نصب ساده و تعویض راحت: به راحتی می‌توان ایزوگام را بر روی سقف خانه قرار داد و با گذر زمان در صورت نیاز به راحتی آن را تعویض کرد.
  • پوشش فویلی: وجود پوشش فویلی بر روی ایزوگام باعث می‌شود تا حجم زیادی از اشعه خورشید بازتاب پیدا کند و گرمای کمی به ساختمان ورود کند. در زمان تابستان و مخصوصا در مناطق گرمسیر استفاده از ایزوگام بهترین گزینه می ‌باشد.
  • عمر نسبتا طولانی و ترمیم راحت: همان طور که در قسمت معایب به این موضوع اشاره کردیم که به راحتی با ضربه و با کشیدگی ایزوگام پاره می‌شود، باید بگوییم که این پارگی به راحتی ترمیم می‌شود و اگر به درستی نیز از آن استفاده شود، دارای عمر طولانی خواهد بود.

پس به صورت یکی نتیجه گیری از این چهار عنوانی که به شما معرفی کردیم، باید بگوییم که برای خانه‌هایی که زیبایی ملاک است، استفاده از موزاییک با ارائه نگهداری های بعد توصیه می شود و برای خانه‌های تازه ساز که معمولا به صورت آپارتمانی در تعداد بالا است، استفاده از ایزوگام توصیه می شود و موزاییک ویژگی چندان مثبتی ندارد.

نصب موزاییک برای پشت بام آسان تر است یا ایزوگام؟

به صورت کلی، حتی اگر شما بهترین موزاییک برای پشت بام را نیز داشته باشید، اگر سوال پیش آید که نصب موزاییک راحت تر است یا ایزوگام، می‌گوییم ایزوگام. به صورت کلی نصب ایزوگام تنها 2 الی 3 ساعت زمان احتیاج دارد و تنها کار مهم برای انجام ایزوگام این است که زیرسازی انجام شود و سپس به استفاده از لوازمی که در دست است ایزوگام کردن آغاز شود.

موزاییک اما زمان زیادی را در برمی‌گیرد، زیرا موزاییک ها باید یک به یک در کنار یک دیگر قرار بگیرند و سپس در قسمت هایی که احتیاج به برش هست نیز برش انجام شود.

 

نصب موزاییک برای پشت بام آسان تر است یا ایزوگام؟

 

بهترین روش خرید عایق برای پشت بام

یکی از روش‌هایی که امروزه بسیار مرسوم است و جایگزینی جدید برای ایزوگام و موزاییک کاری شده است، عایق کاری می‌باشد. عایق کاری در زمان بسیار پایین انجام می‌شود و کارایی آن نسبت به دیگر مواردی که اشاره شد، بسیار بهتر و بیشتر است. عایق ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام در زمینه‌های مختلف استفاده می‌شوند.

اگر بخواهیم در این بین به بهترین روش خرید عایق اشاره‌ای داشته باشیم، می‌توانیم به خرید حضوری و خرید غیر حضوری از فروشگاه‌های معتبر اشاره داشته باشیم. در خرید غیر حضوری شما در کمترین زمان، عایق را برای پشت بام خود خریداری کرده و سپس خودتان و یا افرد با تجرب در این زمینه این کار را انجام می‌دهند. در خرید غیر حضوری اما، شما به فروشگاه مورد نظر مراجعه کرده و با مشاهده کردن از نزدیک عایق‌ها، بهترین را خریداری کرده و آن را مانند توضیحات قبلی بر روی پشت بام خود قرار می‌دهید.

عایق کاری پشت بام بدون ایزوگام و موزاییک ممکن است؟

انواع عایق کاری وجود دارد که شما می‌توانید بدون وجود ایزوگام و موزاییک آن را انجام دهید. همان طور که اشاره کردیم این موضوع یکی از روش های نوین و جایگزینی برای موزاییک یا ایزوگام می‌باشد که در زمان کم برای شما پشت بامی را به ارمغان می‌آورد که شما می‌توانید خیال خود را از نم زدگی و یا نفوذ آب جمع کنید. البته ناگفته نماند که این موضوع نیز مانند دو مورد قبلی دارای انواع مزیت ها و معایبی است که باید آن ها را نیز مد نظر قرار داد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029