آموزش نحوه نصب ایزوگام دیوار

نحوه نصب ایزوگام دیوار باید به گونه­ ای باشد که از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری کند، چرا که علت نصب ایزوگام بر روی دیوار به همین منظور است. برای ایزوگام کردن دیوار باید به وزن رول ­ها دقت نمایید. ایزوگام کردن دیوار به دو روش با داربست و بدون داربست انجام می شود. در این مقاله نحوه ایزوگام دیوار با داربست و بدون داربست را توضیح می دهیم.

نصب ایزوگام بر روی دیوار اگر توسط نصاب انجام شود، با توجه به ارتفاع دیوار است که مشخص می شود که از روش با داربست یا بدون داربست باید استفاده کرد. البته نصب ایزوگام با دستگاه هم یکی از راه ­های دیگر نصب ایزوگام رو دیوار است.

نصب ایزوگام
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نصب ایزوگام و ارتباط با واحد پشتیبانی بروی لینک زیر کلیک کنید
نصب ایزوگام

نحوه نصب ایزوگام دیوار با داربست

نحوه نصب ایزوگام دیوار با داربست اگر ارتفاع دیوار از 3 متر بیشتر باشد برای ایمنی بیشتر از داربست و تخته استفاده می شود، نصب ایزوگام روی دیوار را از بالا به پایین انجام می دهند. پس از اتمام رول اول، رول دوم را از ده سانت روی قبلی شروع می کنید تا سطح دیوار به خوبی پوشیده شود و دیوار نم ندهد. یک نکته دیگری که در ایزوگام دیوار با داربست باید حتما رعایت شود این است که از سلامت نصاب باید مطمئن باشید و نصاب به بیماری ­هایی مانند سرگیجه و غیره مبتلا نباشد، چرا که می تواند خطر آفرین باشد.

نحوه نصب ایزوگام دیوار با داربست

نکات پیش از شروع ایزوگام دیوار با داربست

  1. برای انجام ایزوگام روی دیوار با داربست حداقل به دو نفر نیاز است و انجام آن تنها توسط یک نفر می تواند مشکل آفرین باشد.
  2. افرادی که توانایی در حفظ تعادل ندارند را به کار نگیرید، چرا که خطر سقوط وجود دارد.
  3. از ایمن بودن داربست­ ها مطمئن شوید.

نکات پیش از شروع ایزوگام دیوار با داربست

نحوه نصب ایزوگام دیوار بدون داربست

“نحوه نصب ایزوگام دیوار” بدون داربست اینگونه است که برای نصب ایزوگام با طناب، باید نصاب حرفه ­ای باشد تا بتواند امنیت خود را با طنابی که به کمر خود می بندد، حفظ کند. روش نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست هم از بالا به پایین انجام می شود می توان گفت که این روش به نسبت نصب با داربست کم هزینه ­تر است.

نحوه نصب ایزوگام دیوار با دستگاه

نحوه نصب ایزوگام دیوار با دستگاه به این صورت است که برای استفاده از دستگاه برای نصب ایزوگام روی دیوار لازم است دو عدد ریل را در بالا و پایین دیوار نصب کنید و با استفاده از دو کابل که به ریل ها متصل شده¬اند، دستگاه را به دیوار بچسبانید. دستگاه با استفاده از یک مجموعه و پنج موتور به صورت عمودی حرکت می کند. این دستگاه با حمل کردن رول ایزوگام و یک مشعل به صورت مداوم ایزوگام را حرکت می دهد و به دیوار می چسباند و هنگامی که انجام ایزوگام کاری یک ردیف تمام شد به اندازه عرض یک رول ایزوگام جابجا می شود و ردیف بعدی را نصب می کند.

بهترین ایزوگام برای دیوارهای ساختمان

بهترین ایزوگام برای عایق کاری دیوار ایزوگام پلیمری است که به دو صورت دو لایه و تک لایه در طرح­ها و مدل­های مختلف در بازار عرضه می شود. برای انتخاب بهترین ایزوگام دیوار مهم است که ایزوگام برای داخل ساختمان مورد استفاده قرار گیرد یا برای بیرون ساختمان ایزوگام دو لایه پلیمری انتخابی مناسب است این عایق می تواند علاوه بر رطوبت، تا حد زیادی از تابش نور مستقیم خورشید هم مقاوم باشد.

اگر شما قصد دارید علاوه بر مقاوم­سازی در برابر رطوبت، ظاهری زیبا هم داشته باشید می توانید از ایزوگام­های طرح­دار استفاده کنید. با نصب ایزوگام طرح­­دار می توانید نمای ساختمان را هم زیبا سازی کنید. البته قیمت ایزوگام طرح­دار امکان دار از ایزوگام­ های ساده کمی بیشتر باشد.

بهترین ایزوگام برای دیوارهای ساختمان

مزایای نصب ایزوگام روی دیوار

مزایا و نحوه نصب ایزوگام روی دیوار و به چه مواردی باید توجه کرد

  1. وزن کم: سطح بیرونی دیوارهای ساختمان به دلیل تحمل وزن زیاد طراحی نشده است، به همین دلیل باید از عایق ­های سبک استفاده کرد، ایزوگام به دلیل وزن کم مناسب این کار است.
  2. قیمت مناسب: با توجه به مدت زمان استفاده از ایزوگام و هزینه­ ای که می کنید می توانید ایزوگام را جزو عایق­ های به صرفه حساب کنید.
  3. نصب سریع و آسان: ایزوگام دارای نصبی آسان و سریع است و پس از اتمام کار، آلودگی به جا نمی ماند. در نتیجه هزینه نصب هم کم می شود.
  4. عایق سرما و گرما ساختمان: نصب ایزوگام سبب می شود که نور خورشید منعکس شود و از این طریق نور جذب دیوار نشود، همچنین سبب می شود که سرما و گرما از خانه خارج نشود و سبب صرفه ­جویی در هزینه می شود.
  5. محافظت از پوسیدگی و تخریب ساختمان: استفاده از ایزوگام فویل دار و طرح­دار علاوه بر ا ینکه عایق رطوبت و سرما و گرما است می توان از آن به عنوان یک پوشش برای زیباسازی هم استفاده کرد و دیگر نیاز به استفاده از نمای سنگ و آجر نباشد که همین امر سبب می شود در هزینه­ ها صرفه­ جویی شود.

خطرهای نصب اشتباه ایزوگام در نمای ساختمان

اگر به هر دلیلی قصد خرید ایزوگام و نصب آن را بر دیوار دارید، باید توجه داشته باشید که انجام غیر اصولی این کار می تواند سبب بروز مشکلاتی با شهرداری شود و سبب بروز خطرات مختلفی هم بشود. به دلیل اینکه ایزوگام یک ماده قابل اشتعال است لازم است در زمان استفاده از آن نکات ایمنی را رعایت کنید و جز ضروریات است.

 به طور مثال فرض کنید ساختمانی دچار آتش­سوزی شود و ایزوگام نما هم به صورت غیر اصولی نصب شده باشد همین مسئله سبب گسترش آتش­سوزی می شود و خطرات جانی و مالی را افزایش دهد. مناسب است قبل از استفاده از ایزوگام مخصوصا ایزوگام­های طرح دار نکات ایمنی را حتما برسی کنید تا مشکلی به وجود نیاید.

یکی از انواع ایزوگام که بسیار مناسب و با کیفیت است ایزوگام دلیجان می باشد. قیمت ایزوگام دلیجان نیز با توجه به کیفیت خوبی که دارد بسیار به صرفه و مناسب است.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029