مهمترین نشانه های ایزوگام خراب

بدیهی است که بعد از گذشت چند سال از ایزوگام کردن، ایزوگام رو به خرابی می رود و کم کم احتیاج به تعویض پیدا می کند، اما برای اینکه بدانید که آیا ایزوگام احتیاج به تعویض دارد یا خیر بهتر است که نشانه های ایزوگام خراب را برسی کنید و اگر این نشانه ها را بر روی ایزوگام مشاهده کردید، بهتر است که نسبت به تعویض ایزوگام اقدام نماید. ایزوگام پشت بام ساختمان در معرض نور خورشید می باشد و کم کم اشعه ماورای بنفش سبب خرابی ایزوگام می شود. عمر مفید ایزوگام های با کیفیت عموما 10 سال است. ایزوگام با کیفیت و مرغوب از دو لایه الیاف تیشو نخ دار و الیاف شیشه و سه لایه قیر تشکیل شده است. البته این را نیز مد نظر داشته باشید که ایزوگام های نا مرغوبی نیز در بازار است که قیمت آن بسیار ارزان است. قیمت ایزوگام بسته به کیفیت آن نیز عموما تغییر می کند، هرچه کیفیت کمتر باشد قیمت نیز ارزان تر است. عمر ایزوگام بی کیفیت عموما 5 سال است و یا شاید هم کمتر باشد. اگر قصد خرید ایزوگام با قیمت مناسب و همچنین با کیفیت را دارید، قیمت ایزوگام دلیجان برای شما می تواند یک خرید خوب را رقم بزند.

نصب ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر در خصوص نصب ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

برسی سطح ایزوگام و عایق بندی پشت بام

برای اینکه بتوانید نشانه های ایزوگام خراب را بیابید، لازم است که به سطح آن کاملا دقت کنید،
• اگر نخ های لایه های رویی قابل دیدن باشد، این خود یکی از نشانه های ایزوگام خراب است و به این معنی است که وقت آن رسیده است که ایزوگام را تعویض نمایید. چرا که عمر ایزوگام به پایان رسیده است.
• یکی دیگر از نشانه های ایزوگام خراب چین و چروک افتادن بر روی ایزوگام است که نشان دهنده خرابی ایزوگام است و نیاز به عایق بندی مجدد دارد.
• ترک خوردگی و جدا شدن ایزوگام از اطراف پشت بام از جمله نشانه های ایزوگام خراب است.
می توان گفت تمامی این نشانه ها بیانگر خرابی ایزوگام است و لازم است که ایزوگام جدید را جایگزین ایزوگام خراب کنید.

برسی سطح ایزوگام و عایق بندی پشت بام

ایزوگام چگونه خراب میشود؟

یکی از نکاتی که در عمر ایزوگام تاثیر دارد این است که اگر سطح ایزوگام به خصوص در قسمت زیر کولرها به صورت ماهانه تمیز نشود، ایزوگام دچار آسیب دیدگی می شود و خیلی زود احتیاج به تعویض پیدا می کند، به عبارتی عمر مفید ایزوگام کم می شود. همچنین اگر کولرها به موقع سرویس نشود و آب کولر نشت کند و بر سطح ایزوگام بریزد سبب خراب شدن ایزوگام می شود، چرا که نشت آب کولر می تواند به فویل ایزوگام آسیب وارد کند. از دیگر نکاتی که باید در حفظ و نگهداری از ایزوگام رعایت کنید این است که از برخورد اشیاء نک تیز و برنده با سطح ایزوگام پیشگیری کنید چرا که آسیب دیدن ایزوگام خود می تواند سبب تشدید نشانه  های ایزوگام خراب شود. نکته دیگری که بسیار مهم است این است که از گذاشتن وسایل سنگین بر سطح ایزوگام خودداری کنید. از ریخته شدن مواد شوینده اسیدی و برنده بر روی ایزوگام نیز امتناع کنید، تا ایزوگام شما عمر بیشتری داشته باشد.

 

انواع خرابی در ایزوگام

خرابی هایی که در ایزوگام بروز پیدا میکند را می توان به این صورت نام برد:
• جدا شدن ایزوگام از سطح مورد نظر
• پاره شدن ایزوگام
• طبله شدن ایزوگام
• ترک برداشتن وسوراخ شدن
تمامی این موارد از “نشانه های ایزوگام خراب” است و هر کدام می توان یک علت جداگانه داشته باشد. اما به طور کلی استفاده نادرست از ایزوگام و رعایت نکردن نکات نگهداری از ایزوگام می تواند سبب بروز این مشکلات شود. در صورت پیش آمدن هر یک از این مشکلات حتما برای تعمیر و یا تعویض ایزوگام اقدام نمایید.

روش های ترمیم ایزوگام پس از خرابی

روش های مختلفی برای ترمیم ایزوگام وجود دارد که یکی از مهم ترین روش ها چسباندن یک قطعه ایزوگام بر روی قسمت خراب شده است، یکی دیگر از راه های ترمیم این است که عایق های آسیب دیده را جدا کرده و ایزوگام جدید را جایگزین نموده. در صورت نیاز هم باید ایزوگام را کاملا از بام جدا نموده و ایزوگام جدید را جایگزین کنید. البته این را هم بهتر است در نظر داشته باشید که ایزوگام ها بسته به نوع و کیفیت عمر خاص خود را دارند. و باید پس از پایان عمر مفید خود، کاملا تعویض شوند.

 

خرید ایزوگام

اگر تصمیم به خرید ایزوگام نمودید، حتما باید از جایی ایزوگام را خریداری نمایید که به آن اطمینان کامل داشته باشید و از خرید ایزوگام نامرغوب و بی کیفیت اجتناب کنید چرا که استفاده از ایزوگام بی کیفیت کارتان را دوبرابر می کند، چرا که باید زودتر از زمان لازم به فکر، تعویض ایزوگام شوید و این هم از لحاظ هزینه نیز برای شما به صرفه نیست. از این رو اگر قصد خرید اینترنتی را داشته اید بهتر است از مراکزی خرید کنید که به شما در مورد ایزوگام مشاوره های لازم را بدهد وشما را برای خرید خوب راهنمایی کند. تا بتوانید یک ایزوگام استاندارد را خریداری نمایید.

 

ایزوگام استاندارد

ایزوگام های مختلفی را می توانید در سطح بازار مشاهده کنید که هر کدام از ویژگی های خاص خود برخوردار است. اما یک ایزوگام استاندارد باید ویژگی هایی را داشته باشد، از جمله ویژگی های یک ایزوگام استاندارد این است که ایزوگام باید از ضخامت کافی برخوردار باشد و بتواند در مقابل رطوبت و آب از مقاومت بالایی برخوردار باشد. در روی ایزوگام استاندار نشانه هایی وجود دارد که این نشانه ها در برگیرنده ویژگی های گوناگونی از عایق مانند نوع، تاریخ تولید، وزن و علامت استاندارد میباشد. اما اینکه چگونه توان ایزوگام مرغوب را شناسایی کنید، در ادامه به بیان برخی از موارد می پردازیم که شما را در این مسیر کمک می کنند.
• برچسب های درج شده بر روی عایق های استاندارد باید حاوی اطلاعات مهمی مانند تاریخ تولید، علامت استاندارد، و مشخصات تولید کننده باشد.
• اگر ایزوگام بوی نامطبوعی داشته باشد نشان دهنده به کار بردن پودرهای معدنی یا غیر پلیمری در ساخت این ایزوگام ها است که نشان دهنده ایزوگام غیر استاندارد است. در صورتی که در ایزوگام های استاندارد از این مواد استفاده نمی شود. چرا که ایزوگام های استاندارد از قیرهایی با کیفیت بالا تولید می شود. بنابراین از این طریق به راحتی می توانید ایزوگام استاندارد و غیر استاندارد را از هم دیگر تشخیص دهید و از خرید ایزوگام غیر استاندارد و بی کیفیت امتناع کنید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029