روش نصب ایزوگام روی آسفالت

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که آیا نصب ایزوگام روی آسفالت امکان‌پذیر است؛ چرا آسفالت به مرور زمان ممکن است با خرابی‌های ریز و درشتی افراد را روبه‌رو کند. به همین دلیل نصب ایزوگام می‌تواند یکی از مقرون به صرفه‌ترین انتخاب‌هایی باشد که می‌توان در مورد آن صحبت کرد. امروزه خرید انواع ایزوگام به دلیل مزایایی که دارد، بسیار مورد توجه قرار گرفته و توصیه ما این است که تنها به کیفیت و مرغوبیت ایزوگام توجه کنید؛ چرا که در طولانی مدت نمی‌توانید قیمت ارزان ایزوگام را یک آپشن مهم برای حفظ عمر مفید ایزوگام در نظر بگیرید. 

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 

خرید ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر درباره خرید ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

نصب ایزوگام روی آسفالت

قبل از اینکه به بررسی شرایط نصب ایزوگام روی آسفالت بپردازیم، بهتر است بدانید که ایزوگام به پوششی گفته می‌شود که می‌تواند از نفوذ آب و رطوبت به درون سازه و یا هر مکان دیگری جلوگیری کند که این پوشش از ترکیب الیاف مصنوعی و قیر به دست می‌آید. البته اگر خریدار از یک برند معتبر برای خرید این پوشش که به عنوان ایزوگام از آن یاد می‌کنند و همچنین نصب صحیح آن استفاده کند، بدون دردسر یک عمر مفید 10 الی 15 ساله را می‌توان انتظار داشت.
آسفالت نیز از مخلوط شن، ماسه و قیر تولید می‌شود که به توجه به نوع مصرف آن می‌توان گفت آسفالت امروزه انواع آسفالت گرم، آسفالت سرد و آسفالت حفاظتی را در دسته‌بندی نوع مصرف آسفالت مشخص می‌کنند و هرکدام نیز قیمت متفاوتی را برای ارائه خدمات خود برآورد می‌کنند. در حال حاضر برخی علاقه دارند که روی آسفالت به نصب ایزوگام بپردازند که به هر حال این کار می‌تواند یک انتخاب ایده آل و البته به‌جا باشد. معمولاً در این شرایط برآورد قیمت ایزوگام دلیجان می‌تواند گزینه قابل قبول و البته مقرون به صرفه‌ای باشد. به این علت که برند دلیجان یکی از مرغوب‌ترین برندهای تولید کننده ایزوگام است.

نصب ایزوگام روی آسفالت

همه چیز درباره نصب ایزوگام روی آسفالت

آیا نصب ایزوگام روی آسفالت امکان پذیر است؟

سؤال بسیاری از کاربران این است که آیا می‌توان به نصب ایزوگام روی آسفالت پرداخت ؟ می‌توان گفت بله.
به این دلیل که آسفالت نمی‌تواند آنچنان که باید و شاید در مقابل شرایط جوی متفاوت همچون سرما، گرما و رطوبت دوام و استحکام خوبی از خود برجا بگذارد. به همین دلیل، روی آسفالت را با ایزوگام پوشش می‌دهند که در این بین، اگر فرد به خرید ایزوگام از یک برند معتبر همچون دلیجان استفاده کند و به نصب صحیح ایزوگام توجه کند، صد درصد در طولانی مدت می‌تواند از یک عایق رطوبتی عالی به نحو احسن استفاده کند.
توجه داشته باشید که ایزوگام بهترین گزینه برای جلوگیری از شکستگی، مشاهده آثار و رطوبت و همچنین تخریب است که حتی در برخی از شرایط ایزوگام می‌تواند روی آسفالت همچون یک عایق حرارتی عالی عملکرد خود را نشان دهد. در این بین نصاب ایزوگام به کیفیت آسفالت توجه می‌کند و همچنین زمان نصب را مورد ارزیابی قرار می‌دهد؛ چرا که شرایط آب و هوایی تأثیر به سزایی در نتیجه کار دارد.آیا نصب ایزوگام روی آسفالت امکان پذیر است؟
⦁ زیرسازی
حال نوبت به بررسی روش نصب ایزوگام روی آسفالت است که باید بدانید خراب بودن آسفالت صد درصد باعث خواهد شد که ایزوگام به راحتی روی آسفالت موردنظر نچسبیده و بعد از مدتی احتمال جدا شدن آن وجود دارد. به همین دلیل، برای نصب ایزوگام نصاب به زیرسازی روی آسفالت توجه بیشتری نشان می‌دهد.
برای انجام زیرسازی مناسب جهت نصب ایزوگام روی آسفالت، شرایط آب و هوایی منطقه باید مورد بررسی قرار گیرد؛ چرا که در یک روز بارانی بدون شک، عملیات نصب به درستی انجام نخواهد شد. همچنین هرگونه شکستگی و گودی روی آسفالت اگر همواره نشود، متأسفانه نصب ایزوگام آنچنان که باید و شاید به درستی امکان‌پذیر نخواهد بود و به همین دلیل، برای رفع این مشکل از قیر استفاده می‌کنند. این‌چنین با پر کردن شکاف‌ها دیگر نگرانی بابت شکستگی و گودی آسفالت وجود نخواهد داشت که البته برخی از افراد نصاب ممکن است از خمیر پرایمر نیز استفاده کنند. سطح آسفالت شده باید عاری از هرگونه رطوبت، شن، و گرد و خاک باشد تا عملیات چسبندگی ایزوگام به بهترین شکل ممکن انجام پذیرد. معمولاً سطح آسفالت را به قیر، بنزین و یا پرایمر آغشته می‌کنند که البته باید تا زمان خشک شدن سطح آسفالت نصاب منتظر بماند.

نکات کلیدی نصب ایزوگام روی آسفالت

حال که در مورد نصب ایزوگام روی آسفالت با شما صحبت کرده‌ایم، بهتر است بدانید که برای نصب ایزوگام روی سطح آسفالت نباید موضوعی مانند قیمت ایزوگام را نسبت به کیفیت آن در اولویت قرار دهید؛ چرا که ایزوگام تنها به خاطر جنس مرغوب و باکیفیت خود می‌تواند در طولانی مدت عمر مفیدی را به نمایش بگذارد.
استفاده از ایزوگام‌هایی که دارای مهر استاندارد هستند، طول عمر بالاتری داشته و همین امر می‌تواند هزینه‌های اضافی تعمیراتی را در آینده از بین ببرد. معمولاً برخی از افراد ناوارد به بررسی شرایط آب و هوایی در هنگام ایزوگام نمی‌پردازند؛ چرا که بهترین زمان نصب ایزوگام صد درصد هنگام گرم بودن هوا است.
در هنگام زیرسازی نیز استفاده از قیر ضروری است؛ زیرا به پرکردن کلیه فرورفتگی‌های آسفالت می‌پردازد و چسبندگی خوبی را به وجود می‌آورد. همچنین استفاده از ابزار مناسب برای چسباندن لایه‌ها نیز موضوع مهمی است که در زمان چسباندن لایه‌های ایزوگام روی آسفالت چنانچه درزی مشاهده شود، نصاب باید از ابزار خود کمک بگیرد تا بتواند بدون درز به چسباندن لایه‌ها بپردازد. ناگفته نماند که تمیز بودن سطح و محیط پیرامون نیز موضوع کمی نیست و در پایان بهتر است بدانید که دقت و ظرافت برای بررسی شیب یکی دیگر از عوامل کلیدی در هنگام نصب ایزوگام خواهد بود.  

سخن پایانی

به صورت مختصر و مفید در مورد روش “نصب ایزوگام روی آسفالت” با شما کاربران عزیز صحبت کرده‌ایم. امروزه ایزوگام به عنوان یک عایق رطوبتی می‎تواند روی آسفالت به عنوان عایق حرارتی نیز عملکرد قابل قبولی را ارائه دهد؛ چرا که متأسفانه کیفیت آسفالت آنچنان که باید و شاید مانند ایزوگام بالا نیست و بعد از مدت افراد احساس می‌کنند که نصب ایزوگام می‌تواند از مشکلات و خسارت‌های گوناگون جلوگیری کند. امروزه سطوحی مانند پشت بام را می‌توان به صورت تضمین شده با پوشش ایزوگام در طولانی مدت بدون خرابی و مشکلی در نظر گرفت. پیشنهاد ما این است که برای کسب هر گونه اطلاعاتی در این زمینه، با مشاورین ما در سایت البرز ارغوان در تماس باشید.  

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029