روش نصب ایزوگام روی ایزوگام قدیمی چگونه است؟

نصب ایزوگام روی ایزوگام قدیمی از جمله اقداماتی است که امروزه بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. این نکته را مدنظر داشته باشید که تنها کیفیت ایزوگام موضوع قابل بحثی نیست، بلکه نحوه اصولی نصب ایزوگام را نیز باید نکته مهمی در نظر بگیرید. شما اگر به خرید انواع ایزوگام باکیفیت و مرغوب هم بپردازید ولی به کیفیت نصب توجهی نداشته باشید، قطعاً در پایان کار با نتیجه رضایت بخشی روبرو نخواهید شد.

قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

مراحل نصب ایزوگام روی ایزوگام قدیمی

البرز ارغوان یک سایت معتبر و قدرتمند برای فروش انواع ایزوگام با معقولانه‌ترین قیمت ایزوگام در برندهای معتبر و بروز است. در این میان، اگر شما بخواهید با به نصب ایزوگام روی ایزوگام قدیمی بپردازید، طبیعتاً باید از یک نصاب ماهر کمک بگیرید. به این دلیل که این نوع نصب حقیقتاً کار سخت و دشواری است و تبحر و مهارت بسیار بالایی می‌طلبد. تنها تخصص و مهارت نصاب است که می‌تواند شما را به کیفیت پایانی نصب ایزوگام مطمئن کند. توجه داشته باشید که نصب ایزوگام حتی به این روش نیازمند تخصص و تجربه بالایی است و در غیر این صورت تنها هزینه و انرژی شما برای نصب ایزوگام جدید به هدر خواهد رفت. شرایط آب و هوایی را نیز مسئله مهمی در نظر بگیرید، به این دلیل که در روزهای بارانی قطعاً نمی‌توان به نصب و چسباندن ایزوگام اقدام کرد. در ادامه شما را با مراحل نصب ایزوگام جدید روی ایزوگام قدیمی آشنا می‌کنیم.

مراحل نصب ایزوگام روی ایزوگام قدیمی

تمام مراحل نصب ایزوگام روی ایزوگام قدیمی

برطرف کردن گرد و خاک و آلودگی ایزوگام قدیمی

شما چنانچه بخواهید به بررسی قیمت ایزوگام دلیجان بپردازید، سایت اینترنتی البرز ارغوان بهترین گزینه به شمار می‌آید. به‌هرحال در برخی از شرایط ممکن است شما قصد داشته باشید که روی ایزوگام قدیمی خود به نصب ایزوگام جدید بپردازید. در این شرایط اولین و مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که ایزوگام قدیمی را کاملاً تمیز کنید.
یعنی هیچ‌گونه کثیفی و آلودگی نباید روی ایزوگام قدیمی موردنظر یافت شود، به‌هرحال ایزوگام به خاطر قرارگیری در معرض هوای آزاد با انواع آلودگی و کیفی به‌مرور زمان روبرو می‌شود و به همین علت شما را با لایه‌های انباشته ‌شده از گرد و خاک‌ روبرو می‌کند.
در این شرایط نصاب باید کلیه گرد و خاکی که روی عایق قدیمی وجود دارد را کاملاً برطرف کند. در غیر این صورت عملیات نصب ایزوگام جدید روی قدیمی به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان به‌صورت صحیح و اصولی انجام پذیرد. دلیل برطرف کردن آلودگی و گرد و خاک ایزوگام قدیمی این است که لایه‌های ایزوگام جدید بتواند به‌درستی روی ایزوگام قدیمی بچسبد.

جداسازی لایه‌های فرسوده ایزوگام قدیمی

خرید ایزوگام تنها زمانی می‌تواند مقرون‌به‌صرفه باشد که شما به کیفیت و مرغوبیت ایزوگام مطمئن باشید. به این دلیل که در طولانی‌ مدت با انواع خرابی، فرسودگی و مشکلات این‌چنینی روبرو خواهید شد. به هر حال برای نصب ایزوگام روی ایزوگام قدیمی، شما باید بعد از تمیز کردن و برطرف کردن گرد و غبار ایزوگام قدیمی به جداسازی قسمت‌های فرسودگی ایزوگام قدیمی هم توجهی داشته باشید.
به هر حال برخی از لایه‌های ایزوگام به‌هیچ‌عنوان قابل ‌استفاده نبوده و به همین دلیل باید هرچه سریع‌تر جدا شوند، اگر به گوش شما هم رسیده باشد یک ایزوگام می‌تواند یک‌عمر 10 ساله را تقریباً تجربه کند. بعد از 10 سال شما باید به بازسازی ایزوگام بپردازید. بسیار دیده‌ شده است که لایه‌های بسیاری از ایزوگام را می‌توان بازسازی کرد ولی برخی از لایه‌ها به‌هیچ‌عنوان قابلیت بازسازی ندارند.

نصب ایزوگام روی ایزوگام قدیمی با رفع ترک و فرورفتگی‌ها

حال که لایه‌های فرسوده جدا شده‌اند باید بدانید که برخی از لایه‌هایی که قابلیت استفاده دارند، شاید با انواع فرورفتگی یا برآمدگی ایزوگام سطح ایزوگام را روبرو کنند. در این شرایط معمولاً نصاب باید برای برآورد شرایط نصب ایزوگام روی ایزوگام قدیمی سعی کند تا به برطرف کردن تورفتگی و برآمدگی‌های موجود روی سطح ایزوگام بپردازد.
شناسایی هر نوع ترک روی سطح ایزوگام باعث می‌شود تا کیفیت بالایی را بعد از نصب ایزوگام جدید بتوان در نظر گرفت. قیر همیشه بهترین گزینه برای پر کردن فرورفتگی و ترک موجود روی ایزوگام است. البته ناگفته نماند که مهارت و تبهر نصاب را نیز در این شرایط نمی‌توان نادیده گرفت.نصب ایزوگام روی ایزوگام قدیمی با رفع ترک و فرورفتگی‌ها

چسباندن لایه‌های جداشده ایزوگام قدیمی

این امکان وجود دارد که لایه‌هایی از ایزوگام قدیمی از سطح زیرین خود جدا شده باشند. به هر حال شرایط آب و هوایی و بسیاری از مشکلات دیگر در این شرایط مشکلات این‌چنینی را نیز به وجود می‌آورند؛ به همین دلیل توصیه ما به نصاب این است که کلیه قسمت‌های جدا شده ایزوگام قدیمی را با استفاده از حرارت به سطح زیرین خود بچسباند.
این نکته را به خاطر بسپارید که قیمت ایزوگام همیشه معیار مهمی است و اگر شما به دنبال قیمت ارزان و پایین برای خرید باشید، طبیعتاً در طولانی مدت عمر مفید و بالایی را نمی‌توانید از ایزوگام مورد نظر انتظار داشته باشید. معمولاً جدا شدن لایه‌های ایزوگام‌های قدیمی که کیفیت بالایی دارند بسیار به ندرت رخ می‌دهد.

رفع برآمدگی‌های بعد از نصب ایزوگام روی ایزوگام قدیمی

حال نوبت نصب و چسباندن لایه‌های ایزوگام جدید است. بعد از نصب لایه‌های ایزوگام جدید باید نصاب این موضوع را مورد بررسی قرار دهد که آیا با برآمدگی روی سطح مورد نظر روبرو شده است یا خیر. معمولاً نصابی که کار خود را به درستی انجام ندهد، بسیار احتمال دارد که با انواع برآمدگی روی سطح ایزوگامی که به تازگی روی ایزوگام قدیمی نصب شده است مواجه شود که در این حالت، با استفاده از کاتر می‌توان این برآمدگی‌ها را کاملاً از بین برد.
البته اگر از همان ابتدا نصاب به صورت صحیح و اصولی به “نصب ایزوگام روی ایزوگام قدیمی” بپردازد و با مشکلات این‌چنینی نیز روبرو نخواهد شد. مهارت و تجربه همیشه کلید موفقیت در هر زمینه است که در حوزه نصب ایزوگام قطعاً مهارت، ظرافت‌کاری و تجربه نصاب را نمی‌توان موضوع کوچکی در نظر گرفت.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029