آموزش کامل نصب ایزوگام روی دیوار آجری

در برخی از مناطق که باریدن باران زیاد است، عموما دیوارهای ساختمان نیز با استفاده از ایزوگام پوشانده می شود تا علاوه بر بام، آب از دیوارها نیز به داخل ساختمان نفوذ نکند. نصب ایزوگام به زیرسازی مناسب احتیاج دارد و روی هر سطحی که چسبندگی کافی را ایجاد نکند، استفاده از آن فایده ای ندارد مگر اینکه به خوبی زیرسازی شود. نصب ایزوگام روی دیوار آجری نیز مشکلاتی دارد و احتمال جدا شدن ایزوگام از سطح آن زیاد است. به همین دلیل نصب مستقیم ایزوگام روی دیوار آجری اصلا پیشنهاد نمی شود.

قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

زیرسازی برای نصب ایزوگام روی دیوار آجری

قبل از نصب ایزوگام روی دیوار آجری، زیرسازی مناسب باید تکمیل شود. با توجه به انیکه سطح عمودی است، دقت کافی در این زمینه باید وجود داشته باشد تا از خرابی و مشکلات بعدی برای ایزوگام پیشگیری شود. برای زیرسازی سطح مورد نظر، روی دیوار مناسب است سطح دیوار آجری ابتدا با استفاده از سیمان به صورت مسطح دربیاید و زمان لازم برای خشک شدن کامل آن نیز بگذرد. بعد از پوشش دیوار با سیمان، یک لایه پرایمر ایزوگام یا قیر برای ایجاد چسبندگی بهتر ایزوگام، روی دیوار الزامی است. در آخر ایزوگام می تواند به صورت دستی یا ماشینی روی دیوار زیرسازی شده نصب شود. قابل به ذکر است که پیش از این کار ها نصب داربست لازم و ضروری است.معمولا قیمت ایزوگام را جدا از نصب آن اعلام می کنند اما در هر صورت سعی کنید نصاب مناسب برای نصب ایزوگام خود انتخاب کنید.

زیرسازی برای نصب ایزوگام روی دیوار آجری

همه چیز درباره نصب ایزوگام روی آجر دیواری

رعایت اصول ایمنی برای نصب ایزوگام روی دیوار آجری

وزن هر متر مربع ایزوگام حدودا کیلوگرم است و اگر به درستی روی دیوار چسبندگی نداشته باشد، احتمال اینکه ایزوگام از سطح جدا شود، وجود دارد به همین دلیل، رعایت اصول ایمنی هم در زمان “نصب ایزوگام روی دیوار آجری” توسط پرسنل نصاب و هم در زمینه ی اجرای دقیق و با کیفیت ایزوگام ضروری است تا از مشکلات و خطرات متعدد بعدی که یک نصب بی کیفیت می تواند برای شما به همراه داشته باشد، خودداری شود.ایزوگام دلیجان هم که یکی از بهترین برند ها است اگر درست و اصولی نصب نشود ممکن است دچار مشکل شوید و این ربطی به قیمت ایزوگام دلیجان که ارزان یا گران باشد ندارد.

رعایت اصول ایمنی برای نصب ایزوگام روی دیوار آجری

نکات پیش از شروع نصب ایزوگام روی دیوار آجری

1. از ایمن بودن داربست مطمئن شوید.
2. اشخاصی که قادر به حفظ تعادل خود نیستند را برای کار انتخاب نکنید چرا که خطر سقوط وجود دارد.
3. برای انجام نصب ایزوگام روی دیوار آجری حداقل به دو نفر احتیاج است و انجام آن به صورتی تکی می تواند خطرناک باشد.

نصب ایزوگام روی دیوار آجری بدون داربست با طناب

برای نصب ایزوگام روی دیوار آجری بدون داربست و با استفاده از طناب، لازم است که از نصاب حرفه ای استفاده کنید تا بتواند امنیت خود را با استفاده از طناب که دور کمر خود پیچیده حفظ نماید. روش نصب ایزوگام روی دیوار آجری بدون داربست هم از بالا و هم از پایین انجام می شود که می توان گفت این روش در مقایسه نصب با داربسته از لحاظ هزینه به صرفه تر و کم هزینه تر است.

نصب ایزوگام روی دیوار آجری بدون داربست با طناب

نصب ایزوگام روی دیوار آجری با دستگاه

برای استفاده از دستگاه برای نب ایزوگام روی دیوار لازم است که دو عدد ریل را در بالا و پایین دیوار نصب کرد و با استفاده از دو کابل که به ریل ها وصل شده است دستگاه را به دیوار چسبانید. دستگاه با یک مجموعه و چند موتور به صورت عمودی حرکت می کند. این دستگاه با حمل کردن رول ایزوگام و یک مشعل به صورت مداوم ایزوگام را حرارت می دهد و به دیوار می چسباند و هنگامی که انجام ایزوگام کاری یک ردیف تمام شد به مقدار عرض یک رول ایزوگام جابجا شده و ردیف بعدی را نصب می کند.هنگام خرید ایزوگام وجود این دستگاه را از فروشنده جویا شوید

بهترین ایزوگام برای دیوارهای ساختمان

بهترین نوع ایزوگام برای عایق کاری دیوار آجری، ایزوگام پلیمر است که به دو صورت تک لایه و دو لایه در طرح ها و مدل های مختلف تولید می شود. از این رو انتخاب ایزوگام دو لایه پلیمری برای بیرون ساختمان یک انتخاب مناسب است. این عایق می تواند علاوه بر رطوبت تا حدودی در برابر تابش نور مستقیم خورشید نیز مقاومت کند.

مزایای نصب ایزوگام روی دیوار

وزن کم: می توان گفت که دیوارهای ساختمان ها برای تحمل وزن زیاد طراحی نشده است و به همین دلیل باید از عایق های سبک استفاده کرد ایزوگام به دلیل وزن کم مناسب این کار می باشد.
قیمت مناسب: با توجه به مدت زمان استفاده از ایزوگام و هزینه ای که می کنید می توان ایزوگام از جمله عایق های مقرون به صرفه حساب کرد.
نصب سریع و آسان: ایزوگام دارای نصب راحت و سریعی است که بعد از تمام شدن کار آلودگی برجای نمی گذارد. در نتیجه هزینه نصب هم کم می وشد.
عایق سرما و گرما:وجود عایق ایزوگام سبب می شود که نور خورشید منعکس شود و از طریق دیوار جذب نشود. همچنین سبب می شود که سرما و گرما از خانه خارج نشود و سبب صرفه جویی در هزینه ها نیز می شود.
حفظ ظاهر ساختمان از تخریب و پوسیدگی و زیبا شدن دیوارهای ساختمان: اگر برای ایزوگام دیوار از ایزگام فویل دار و طرح دار استفاده کنید، علاوه بر اینکه عایق رطوبت و سرما و گرما می باشد، می توان از آن به عنوان یک پوشش برای زیبایی نمای ساختمان نیز استفاده کرد و دیگر احتیاجی به استفاده از نمای سنگ و آجر نیست که این خود می توانند سبب کم شود هزینه شود.
در رابطه با قیمت ایزوگام باید گفت که با توجه به نوع ایزوگام و سطحی که قرار است ایزوگام شود و مساحت متغیر است و برای اطلاع از قیمت دقیق، باید با نصاب صحبت کنید. البته ما به شما خرید ایزوگام دلیجان را توصیه می کنیم؛ شما با پرداخت قیمت ایزوگام دلیجان و خرید آن می توانید از مزایای آن بهره مند شوید.

مزایای نصب ایزوگام روی دیوار

خطرات استفاده از ایزوگام در نمای ساختمان

اگر شما قصد دارید که ساختمان خود را ایزوگام کاری کنید، توجه داشته باشید که انجام غیراصولی آن می تواند سبب بروز مشکلات با شهرداری شود همچنین سبب بروز خطرات مختلفی نیز بشود. چرا که ایزوگام یک ماده قابل اشتعال است که باید در زمان استفاده از آن نکات ایمنی را رعایت کرد و می توان گفت که این جزو ضروریات است.. به طور مثال فرض کنید ساختمانی دچار آتش سوزی شود و ایزوگام نما هم به صورت غیر اصولی نصب شده باشد، همین سبب می شود که آتش سوزی گسترش یابد و خطرات جانی و مالی حاصل از آتش سوزی نیز افزایش یابد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029