آموزش نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست

ایزوگام کردن دیوارها راهی مطمئن جهت جلوگیری از نفوذ هر گونه رطوبت به بخش­های داخلی دیوار و همچنین محافظت از آن در برابر سرما و گرما و تابش نور خورشید است. قطعا می دانید که بحث نفوذ نم یک مسئله مهم در روند و همچنین سرعت تخریب ساختمان می باشد که می تواند زیبایی ساختمان و دیوار ساختمان را تحت تاثیر قرار دهد. به خصوص برای دیوارهای که در معرض تابش نور هستند، ایزوگام راه حل صد درصد قطعی جهت جلوگیری از انعکاس نور محسوب می شود. در ادامه در رابطه با نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست را توضیح خواهیم داد.

نصب ایزوگام
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نصب ایزوگام و ارتباط با واحد پشتیبانی بروی لینک زیر کلیک کنید
نصب ایزوگام

نصب ایزوگام روی دیوار

می توان گفت که نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست اجرا می شود یا با داربست. در هر دوی این روش­ها صاف و صیقلی کردن دیوار و شکستن زاویه قائم بخش­هایی انتهایی آن پیش از انجام هر اقدامی لازم و ضروری است. ماهیچه­ بندی کردن بخش­ های انتهایی دیوار نیز امری است که جهت نصب بر روی دیوار توصیه می شود. انجام دادن این کارهای می تواند کیفیت نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست را بالا ببرد و سبب شود کار با سرعت بالاتری پیش رود. دقت داشته باشید که روش نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست نیاز به تخصص دارد و عملا ممکن است هر کس نتواند آن را به درستی انجام دهد.

نصب ایزوگام روی دیوار

نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست

  • نصب آسان و کن هزینه
  • وزن کم
  • روشی موثر در حفاظت از دیوار در برابر گرما و سرما و تخریب توسط عوامل مختلف و غیره

لازم به ذکر است که ایزوگام دیوار ساختمان در طرح­ها و رنگ­های مختلفی قابل سفارش می باشد و به همین جهت می توان از آن به عنوان یک راه کم هزینه جهت زیباسازی نیز به شمار می آید. در روش نصب ایزوگام دیوار بدون داربست، مشکل دسترسی به تجهیزات مورد نظر با استفاده از یک بالابر حل شده است.

هزینه­ های انجام شده برای این روش غیر از بحث خرید و مواد اولیه شامل رول پلاک و پیچ نیز هستند. همچنان که مشخص است در روش “نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست” نیازی به داربست نیست و در نتیجه خطرات آن نیز وجود ندارد. و قیمت ایزوگام تمام شده برای شما ارزان تر می شود.

طریقه نصب

در بحث روش طریقه نصب ایزوگام روی دیوار، ارتفاع دیوار نقش مهمی را در این موضوع ایفا می کند. برای دیوارهای بلند با ارتفاع بیشتر از 4 متر لازم است که داربست نصب شود. برای نصب داربست، رعایت جوانب احتیاط و توجه کردن به مسائل ایمنی خیلی مهم و ضروری است. علت استفاده از داربست، فراهم کردن بستری برای دسترسی راحت تر کارگران به تجهیزات استفاده میشود. قبل از شروع هر کاری، از محکم نصب شدن داربست مطمئن شوید. بعد باید تعدادی تخته در طبقات مختلف داربست قرار داده شود تا بستری برای حرکت کارگران فراهم شود. توجه نمایید که افرادی که برای این روش استخدام می کنید حتما مهارت کافی را داشته باشند. همچنین از سلامتی کارگران باید مطمئن باشید، به طور مثال کارگران نباید بیماری­هایی مانند سرگیجه بنابر هر دلیلی داشته باشد، چرا که در این صورت با حرکت بر روی داربست، سلامت جان افراد تهدید می شود. لازم به ذکر است، حداقل تعداد کارگران مورد نیاز برای پیاده­ سازی ایزوگام دیوار با داربست دو نفر می باشد.طریقه نصب

طریقه نصب ایزوگام بدون داربست

طریقه نصب ایزوگام بدون داربست از یک سری اصول بسیار ساده پیروی می کند. ابتدا رول ­های خریداری شده ایزوگام به پشت بام منتقل می شود. مقداری در حدود 0.5متر از این ایزوگام ­ها در سطح پشت بام نگه داشته میشود و بقیه در راستای دیوار پایین کشیده می شود تا همه سطوح دیوار پوشش دهد. این 0.5   متر در جدا نشدن ایزوگام از بالا دیوار و همچنین عدم نفوذ رطوبت به این بخش از دیوار نقش مهمی دارد.

سپس افرادی که در سطح طبقات داربست قرارگرفته­ اند با استفاده از یک مشعل حرارت پخش کن، ایزوگام را حرارت می دهد تا ذوب شوند و به راحتی بر سطح دیوار چسبیده شود. در ادامه باید از رول بعدی ایزوگام استفاده شود و برای چسباندن آن استفاده از کمچه رایج است. هر کدام از رول ­های استفاده شده لازم است که در حدود 10 سانتی­متر با رول قبلی همپوشانی داشته باشند تا از نفوذ رطوبت به فضای میان رول ­ها و در نهایت به داخل دیوار جلوگیری شود. این مرحله لازم است با دقت بالا و رعایت کامل جوانب احتیاط انجام گیرد، زیرا منجر به آسیب در همه کار می شود و ضرر مالی زیادی را برجای می گذارد.

توصیه می شود که از ایزوگام فویل ­دار برای نصب ایزوگام روی دیوار با داربست استفاده شود که دارای مزیت­ هایی این چنین است:

  • ایجاد نمای زیبا
  • دوام و ماندگاری بالا
  • عایق مناسب برای حرارت و صدا
  • پیشگیری از پوسیده شدن بدنه ساختمان و تخریب آن
  • مقاوم در مقابل اشعه ­های مضر نور خورشید مانند اشعه فرابنفش و غیره می باشند.

ایزوگام دیوار چه با داربست و چه بدون داربست راهی مطمئن و کم هزینه می باشد که برای طول عمر ساختمان، به خصوص در مناطق سردسیر که بارندگی زیاد است مناسب است. زیرا به دلیل عایق بودن نسبت به نم و رطوبت، ساختمان شما را در مقابل پوسیدگی زودهنگام برای مدت زیادی تضمین میکند. البته این نیز مهم است که در زمان خرید ایزوگام ، چه ایزوگامی را خریداری می کنید. اگر ایزوگام بی­ کیفیت باشد، نمیتواند نیازهای شما را برآورده کند، از این رو در زمان خرید ایزوگام سعی کنید از ایزوگام با کیفیت خریداری نمایید.  ایزوگام دلیجان از جمله ایزوگام­ های با کیفیت است که میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. قیمت ایزوگام دلیجان نیز مناسب و به صرفه می باشد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029