مراحل نصب ایزوگام روی فلز

مراحل نصب ایزوگام روی فلز

در این مقاله قصد داریم درباره کار سخت نصب ایزوگام روی فلز صحبت کنیم. کاری بس دشوار که ممکن است هر کسی از پس آن برنیاید. پس در نتیجه می خواهیم درباره نصب ایزوگام روی این نوع سطوح صحبت کنیم و نکات آن را به شما آموزش بدهیم. این موضوع را مد نظر قرار دهید که ایزوگام ها را معمولا روی فلز نصب نمی کنند اما به هر حال گاهی ممکن است لازم شود که این کار انجام بشود که از نفوذ رطوبت در فلز جلوگیری کنیم. برای همین هم این مقاله را برای شما آماده کردیم تا مراحل نصب ایزوگام روی فلز، مراحل نصب ایزوگام روی ایرانیت و مراحل نصب ایزوگام روی شیروانی را به شما توضیح بدهیم. در نظر داشته باشید که بدون توجه به این نکته ها نمی شود به درستی و آن طوری که باید ایزوگام را روی این سطح ها نصب کرد. همراه ما باشید.

نصب ایزوگام روی فلز

در مقالات قبلی به شما گفتیم که نصب ایزوگام روی فلز اصلا کار ساده ای نیست. به این دلیل که ایزوگام معمولا از روی سطوح فلزی و سرامیکی لیز می خورد و به خوبی در جای خود بند نمی شود. اما این موضوع باز هم نباید باعث شود که سطوح فلزی ای که نیاز به ایزوگام دارند را ایزوگام کاری نکنیم. به این خاطر که به هر حال ممکن است رطوبت در فلزات هم نفوذ کند و باعث خرابی آن ها بشود. خصوصا که همه ما می دانیم که چقدر رطوبت برای فلزات مضر است و باعث زنگ زدن و خرابی یک سری از فلزات هم می شود. پس در نتیجه خرید ایزوگام داشتن یک عایق رطوبتی بر روی فلزات لازم است. هر چقدر هم که ممکن باشد این ایزوگام از روی فلزات لیز بخورد، باز هم می توانیم با تکیه بر یک سری نکات، از این مورد هم جلوگیری کنیم.در این مقاله قرار است درباره نصب ایزوگام روی فلز در انواع سازه ها صحبت کنیم. تمرکز ما هم روی سازه ایرانیت می باشد که خیلی از سقف ها از این سازه استفاده می کنند و به ایزوگام شدن هم نیاز دارند. همچنین به ایزوگام شیروانی هم اشاره ای خواهیم کرد که آن هم یک فلز گالوانیزه می باشد و ایزوگام می تواند که روی آن هم نصب بشود. در این مقاله بیشتر به سراغ آن فلزات و آن سازه هایی رفته ایم که در بیشتر مکان ها از آن ها استفاده می شود و اگر به سازه ای اشاره نکردیم، پوزش می طلبیم. پس بدون معطلی به سراغ ایزوگام روی فلز برویم و نحوه نصب آن را به شما عزیزان آموزش دهیم. باز هم تاکید می کنیم که تمام نکات گفته شده در این مقاله را باید رعایت کنید تا نصب ایزوگام به بهترین نحو انجام شود.

نصب ایزوگام روی فلز

مراحل نصب ایزوگام روی فلز در انواع سازه ها

نصب ایزوگام روی فلز در انواع سازه ها: ایرانیت نوعی از مصالح ساختمانی پیش ساخته است که از جنس سیمان است، این ایرانیت دارای استحکام بسیار بالایی می باشد که برای پوشش سقف اتاقک ها و انباری ها کاربرد بسیاری دارد. البته که نصب ایزوگام روی این فلز چندان کار راحتی نمی باشد در نتیجه قیمت ایزوگام برای چنین کاری بالا می باشد، به این دلیل که سطح ایرانیت ناهموار است و ایزوگام به خوبی روی آن سوار نمی شود و برای نصب ایزوگام نیازمند توجه به یک سری نکات هستیم. این موضوع را هم باید در نظر داشته باشیم که مهمترین تفاوت نصب ایزوگام روی ایرانیت و شیروانی این است که جنس این دو فلز کاملا با یکدیگر فرق می کند. اجرای ایزوگام شیروانی خیلی سخت تر از ایزوگام ایرانیت می باشد و به همین خاطر باید با دقت و تمرکز بیشتری انجام بشود. حال بهتر است ببینیم چه ایزوگامی برای این سازه ها مناسب است.

بهترین ایزوگام برای نصب ایزوگام روی فلز

بهترین مارک ایزوگام برای نصب ایزوگام روی فلز مارک بردین دلیجان می باشد که بهترین بازدهی را در میان دیگر ایزوگام ها دارد. این ایزوگام ها به صورت دو لایه و دارای فویل آلومینیوم به کارخانه ها عرضه می شوند و قیمت ایزوگام دلیجان هم معمولا مناسب می باشد. نصب این ایزوگام روی سازه ها و جنس های مختلف انجام می شود و به همین دلیل هم هستش که طرفداران بسیار زیادی دارد. نصب ایزوگام روی فلز حساسیت بسیار بالایی دارد و به همین خاطر هم باید با یک ایزوگام درست حسابی و مطمئن انجام بشود. زیر سازی این ایزوگام کاری باید با دقت و وسواس تمام انجام بشود که مشکلی در کار به وجود نیاید. حال دیگر بهترین نوع ایزوگام را هم برای کار خودمان می شناسیم و می خواهیم روی ایرانیت و شیروانی آن ها را نصب کنیم. در ادامه مشخص می شود که چگونه باید این کار را انجام دهیم.

نصب ایزوگام روی ایرانیت و شیروانی

ایرانیت:
برای “نصب ایزوگام روی فلز” ایرانیت حتما باید یک نصاب حرفه ای را به خدمت بگیریم. نصاب باید فرو رفتگی ها و برآمدگی ها را هم سطح کند تا سطح ما یکنواخت بشود. این کار فقط با ملات ماسه و سیمان امکان پذیر است و بعد از اینکه ماسه و سیمان ما خشک شد، یک لایه قیر را برای بهتر چسبیدن ایزوگام رو سطح کار می کشیم و در آخر هم ایزوگام کاری را طبق روال عادی نصب ایزوگام که در مقالات قبلی بار ها درباره آن صحبت کرده ایم انجام می دهیم. در نظر داشته باشید که حتما باید عمل هم سطح سازی انجام بشود به این دلیل که اگر این کار را نکنیم به هیچ عنوان ایزوگام روی سطح ایرانیت نصب نمی شود و ممکن است که از روی آن لیز بخورد.
شیروانی:
شیروانی از جنس فلز گالوانیزه می باشد و نصب ایزوگام روی فلز در این مورد کمی سخت تر می باشد. ملات ماسه و سیمان کامل روی این سطح نمی چسبد و در مراحل بعدی ممکن است مشکلات زیادی برای ما ایجاد کند. پس برای رفع آن یک روکش توری PLC یا توری مرغی را بر روی سازه سوار می کنیم و سپس آن را با ماسه و سیمان پر می کنیم. بعد با ماله آن را صاف می کنیم که ایزوگام روی آن نصب بشود. باید مناسب ترین ایزوگام را برای سطح شیروانی انتخاب کنیم به این دلیل که در سرما و گرما به شیروانی هیچگونه آسیبی وارد نشود. این مورد حتی می تواند به کاهش صدا هم کمک بکند و جلوی نفوذ صدا را هم تا حدی می گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029