نکات مهم در انتخاب نصاب ایزوگام که باید آن را بدانیم

عایق کردن بخش های مختلف ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین دلیل نیز صاحبان ساختمان ها سعی می کنند تا ایزوگامی با کیفیت مناسب خریداری کنند. چرا که ایرادی در کیفیت و ماندگاری این محصولات وجود داشته باشد قطعا تاثیر منفی بر ساختمان می گذارد.پس باید برای خرید ایزوگام دقت کافی را در نظر گرفت. اما گذشته از کیفیتی که عایق های رطوبتی باید داشته باشند، باید در نحوه نصب ایزوگام نیز خیلی دقت به خرج داد از این رو لازم است که نکات مهم در انتخاب نصاب ایزوگام را بدانید تا زمان نصب ایزوگام از بهترین نصاب های ایزوگام استفاده کنید.

خرید ایزوگام
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره خرید ایزوگام و ارتباط با واحد پشتیبانی بروی لینک زیر کلیک کنید
خرید ایزوگام

نکات مهم در انتخاب نصاب ایزوگام

برای دانستن نکات مهم در انتخاب نصاب ایزوگام باید دانست که اشخاصی که به عنوان نصاب حرفه ای ایزوگام فعالیت می کنند، دارای خصوصیاتی هستند که نشان دهنده تجربه و مهارت آنها است. از این رو برای شناسایی نصابان حرفه ای باید به رزومه کاری آنها دقت کنید و اطلاعات و تجربه وی را بررسی کنید. شما می توانید با بررسی سابقه کاری و همچنین ویژگی های این افراد، به این موضوع پی ببرید که وی می تواند بهترین گزینه برای نصب ایزوگام باشد یا خیر.

نکات مهم در انتخاب نصاب ایزوگام

آگاهی از نحوه نصب ایزوگام

یکی از نکات مهم در انتخاب نصاب ایزوگام این است که وی آگاهی کامل درباره طریقه نصب ایزوگام را داشته باشد. نصب ایزوگام باید به صورت اصولی انجام شود. در غیر این صورت، نمی توان انتظار داشت که ایزوگام های سازه، باید به صورت مرحله به مرحله انجام شود. نصاب ایزوگام ماهر با همه این مراحل آَشنا است و ایزوگام را طی این مراحل نصب می کند:

 

تمیز کردن سطح

اولین مرحله در نصب ایزوگام تمیز کردن سطح می باشد. سطح مورد نظر برای عایق کاری، چه سطح پشت بام باشد و چه کف ساختمان، باید آن را به صورت کامل تمیز کرد. این سطوح باید عاری از هر گونه گرد و غبار، سنگریزه و دیگر آلودگی ها باشد. این کار سبب می شود تا نصب ایزوگام، بدون هیچ مشکلی امکان پذیر شود. برای تمیز کردن این سطوح، می توان از جارو و آب استفاده کرد.

اول باید سطح مورد نظر را جارو کرده و سپس با استفاده از آب، شست. البته در صورتی که در سطح مورد نظر، درز یا شکافی وجود داشته باشد، از شستن آن صرف نظر کنید، چرا که ممکن است آب به زیر این سطح نفوذ کند. با تمیز کاری این سطوح، سطح مورد نظر کاملا تمیز شده و هیچ گونه آلودگی در آن وجود نخواهد داشت. این موارد از مواردی است که یک نصاب حرفه ای آن را می داند و سعی می کند که کارش را به بهترین وجه ممکن انجام دهد.

درزگیری

همچنین یک نصاب خوب بعد از اینکه نسبت به تمیز کاری سطوح اقدام کرد، سراغ درزگیری سطح مورد نظر می رود. چرا که ممکن است که سطحی که قرار است ایزوگام بر روی آن اجرا شود دارای شکاف و درز هایی باشد. این شکاف ها بعد از این تمیز کاری، نمایان تر می شوند. برای این که ایزوگام به درستی به سطح مورد نظر بچسبد، باید این درزها و پستی و بلندی ها را رفع کرد. با این کار، سطحی کاملا صاف و بدون درز دارید.

زیرسازی

از دیگر مزیت های توجه به نکات مهم در انتخاب نصاب ایزوگام ، این است که یک نصاب حرفه ای می تواند به صورت اصولی زیرسازی کند. برای زیرسازی از مشتق قیری استفاده می شود. به همین دلیل نیز برای زیرسازی سطوح سیمانی از مشتق قیری محلول در حلال نفتی استفاده می کنند. برای زیرسازی سطوح آسفالتی نیز از مشتق قیری محلول در آب استفاده می کنند. نصابان این مواد را به صورت یکنواخت بر روی سطوح پخش می کنند.

زیرسازی

شیب بندی

بهترین نصابان ایزوگام پیش از اینکه ایزوگام ها را نصب کنند، سطوح را شیب بندی می کنند. در این مرحله، شیب به سمت آبروها جهت داده می شود تا به هنگام بارندگی، آب از طریق آبروها به لوله های تخلیه هدایت شود. این کار باید توسط یک نصاب حرفه ای انجام شود و اگر شما به “نکات مهم در انتخاب نصاب ایزوگام” دقت کنید، نصاب ساختمان شما می تواند این کار را به بهترین شکل انجام دهد، چرا که این افراد می توانند شیب بندی را به درستی انجام دهند. در ضمن آنها به هنگام نصب ایزوگام، رول ها را موازی با شیب سطح، نصب می کنند به این ترتیب هیچ مشکلی در عایق کاری ساختمان به وجود نخواهد آمد.

نصب ایزوگام

پس از انجام همه این کارها نوبت به نصب ایزوگام می رسد. در این مرحله، نصاب ابتدا برچسب و پوشش ایزوگام را جدا کرده و رول آن را باز می کند. یک نصاب ماهر دقت می کند که رول ها را در جهت شیب سطح، نصب نماید تا آب به راحتی به سمت لوله های تخلیه، هدایت شود. این افراد ابتدا سطح کار را به قسمت های مساوی تقسیم می کنند و سپس عایق ها را تنظیم کرده و با استفاده از تجهیزاتی که به همراه دارند، حرارت لازم را ایجاد می کنند. آنها لایه ها را به طریقی قرار می دهند که در حدود  سانتی متر از آنها روی هم قرار بگیرد؛ این همپوشانی، کیفیت کار را تضمین می کند.

برخورداری از تجهیزات استاندارد

از دیگر مزیت های توجه به نکات مهم در انتخاب نصاب ایزوگام این است یک نصاب خوب، تمامی تجهیزات استاندارد برای نصب ایزوگام را داشته باشد. این تجهیزات عبارتند از:

  • مشعل ایزوگام کاری و فندک کاری
  • لباس مناسب
  • تیغ موکت بری
  • کفش کف صاف
  • دستکش نسوز
  • عینک مخصوص
  • کلاه ایمنی
  • کپسول آتش نشانی
  • کمچه و ماله
  • جارو

با داشتن این تجهیزات، سالامت نصابان تا حد زیادی تامین شده و آسیبی آنها را تهدید نمی کند. و این موضوع بر سرعت کار و کیفیت انجام ایزوگام کاری نیز موثر است.

در زمان خرید ایزوگام مناسب است که به کیفیت ایزوگام نیز دقت کنید تا در کنار انتخاب یک نصاب ماهر، یک کار کامل و عالی را تحویل بگیرید. از جمله ایزوگام هایی که می توانید خریداری کنید، ایزوگام دلیجان است. قیمت ایزوگام دلیجان با توجه به کیفیتی که دارد مناسب است و شما با خرید آن می توانید یک خرید خوب و عالی را تجربه کنید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029