هزینه ایزوگام پشت بام به چه عواملی بستگی دارد؟

هر پشت بام نسبت به پشت بام دیگری هزینه متفاوتی برای انجام ایزوگام دارد. این هزینه ها در واقع به دلیل عوامل مختلفی که در این بین وجود دارد تغییر می‌کند و هم‌چنین به دلیل این که متریال‌های هر ایزوگام با یک دیگر متفاوت است، هزینه‌های ایزوگام پشت بام نیز با توجه به این موارد تغییر می‌کند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با هزینه ایزوگام پشت بام و عواملی که بر روی این موضوع تاثیراتی را اعمال می‌کنند آشنا کنیم. پس توصیه می شود با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

قیمت ایزوگام
برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت ایزوگم کلیک کنید.
البرز ارغوان

هزینه ایزوگام پشت بام به چه عواملی بستگی دارد؟

 

همان طور که اشاره شد، قیمت ایزوگام می تواند به عوامل مهمی وابسته باشد. معمولا نحوه محاسبه هزینه ایزوگام پشت بام با توجه به عواملی انجام می شود که در آن به کار می روند. به عنوان مثال، شما ایزوگام دستشویی‌ را به لحاظ قیمتی نمی‌توانید با ایزوگامی که برای پشت بام ها استفاده می شود در یک ردیف بدانید. در حالی که ایزوگام های مخصوص به استخرها و یا دیگر مناطقی که احتیاج به انجام این کار به صورت جزئی یا کلی دارند نیز دارای قیمت متفاوتی است. پس اولین موضوعی که بر روی این مورد تاثیر می‌گذارد، مکانی است که قرار است در آن ایزوگام انجام شود.

مورد بعدی، موادی است که در ساخت ایزوگام‌ها استفاده می‌شود. هر چه این مواد با کیفیت بهتری باشند، قاعدتا به دلیل مواردی که بر روی این مواد تاثیر می‌گذارند، قیمت ها نیز متفاوت خواهند بود. دیگر موضوع، مکانی است که قصد دارید از آن ایزوگام را خریداری کنید. می‌دانید که فروشنده‌ها برای سود خود درصدی را بر روی محصولات خود قرار می‌دهند. این درصدها نیز می‌تواند تاثیرات مستقیم بسیاری را بر روی هزینه ایزوگام پشت بام داشته باشد. بنابراین بیشتر توصیه می شود برای خرید ایزوگام سعی کنید از افرادی که به صورت مستقیم این محصولات را به فروش می‌گذارند خریداری کنید و از واسطه‌ها برای خریدی با هزینه مناسب دوری کنید.

مواردی دیگر که بر روی هزینه ایزوگام پشت بام تاثیراتی را خواهد گذاشت، میزان وسعت پشت بام ها و هم‌‌چنین زیرساخت پشت بام می‌باشد. هرچه وسعت بیشتر قیمت بالا تر و هرچه زیر ساخت بهتر قسمت منصفانه‌تر می‌باشد که البته این موضوع به صورت برعکس نیز صدق می‌کند.

هزینه ایزوگام پشت بام به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ایزوگام پشت بام چگونه محاسبه می شود؟

اگر برای شما سوال پیش می آید که افراد چگونه هزینه ایزوگام پشت بام آپارتمان و یا دیگر مناطق را تخمین می‌زنند، باید به شما بگوییم که این موضوع کاری تخصصی می‌باشد و شما خود نمی‌توانید این کار را انجام دهید و حتما نیازمند یک فرد با تجربه در این زمینه هستید. این کار توسط افرادی انجام می‌شود که قیمت ها را از طریق مرکز مورد نظر که به آن‌ها صنف می‌گویند دریافت کرده و بر پایه آن این کار را انجام می‌دهند.

در واقع هر فردی نمی‌تواند از خود قیمتی را ارائه دهد و باید حتما از یک قیمت پایه این بین استفاده شود تا بتوان یک هزینه درستی را محاسبه کرد. باید بگوییم که افراد ابتدا با مشاهده کردن مکانی که قرار است در آن ایزوگام انجام شود و هم‌چنین زیر ساخت‌های آن هزینه کار خود را ارائه داده و سپس هزینه ایزوگام خریداری شده را به شما عزیزان ارائه می‌دهند. پس در زینه هزینه ایزوگام پشت بام، دو مورد دخیل است:

  1. هزینه فردی که قرار است برای شما این کار را انجام دهد و یا با توجه به وسیع بودن مکان، هزینه تعداد افرادی که قرار است این کار را برای شما انجام دهند.
  2. هزینه ایزوگام که از سوی صنف تعیین می شود.

این دومورد بر روی تعیین هزینه ها تاثیر می گذارند و با توجه با بالا پایین شدن موارد ارائه داده شده، این هزینه ها نیز تغییر می کنند.

 

هزینه ایزوگام پشت بام چقدر است؟

هزینه‌های دستمزد سالانه و یا بهتر است بگوییم به دلیل وجود مشکلات اقتصادی در حال حاضر به صورت ماهانه نیز ممکن است در حال تغییر باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود برای این که ایزوگام کردن را شروع کنید با جست و جو عبارت‌هایی مانند قیمت ایزوگام 1400، با تعیین کردن سال مورد نظر از این قیمت ها اطلاع کسب کنید و سپس اقدام به انجام این کار داشته باشید.

هزینه این کار به صورت هر متر مربع انجام می شود. یعنی هزینه ایزوگام هر متر مربع بین 35 هزار تومان تا 70 هزار تومان است. نصب آن بدون مصالح بین 10 هزار تومان تا 15 هزار تومان می‌باشد. در کنار این موارد هزینه‌های دیگر مانند لکه گیری و عایق کاری نیز وجود دارد که بین هر متر مربع 30 هزار تومان تا 50 هزار تومان می باشد. با دانستن این موارد می توانید مقدار هزینه‌ای که قرار است برای پشت بام خود انجام دهید را به راحتی محاسبه کنید. اما تقریبا می‌توان گفت که قیمت ایزوگام دلیجان به دلیل کیفیت بالا و متریال ایزوگام خوبی که در آن به کار رفته است، ممکن است کمی بالاتر باشد. البته ناگفته نماند که هزینه های دستمزد برای هر شخص کاملا متفاوت است و نمی‌توان به صورت اختصاصی به این موضوع پرداخت و این موضوع را باید به صورت حضوری از فروشگاه‌های مورد نظر اطلاع پیدا کرد، به همین دلیل در این قسمت بیشتر بر روی هزینه های نصب ایزوگام پرداختیم. 

قیمت نصب ایزوگام بر روی دیوار چقدر است؟

در شهرهای شمال کشور ما شاهد این موضوع هستیم که بسیاری از افراد به دلیل بالا بودن میزان رطوبت و بارندگی اقدام به ایزوگام کردن دیوارهای خود نیز می‌کنند. این کار باعث می‌شود تا از بروز رطوبت و مشکلاتی پیرامون این موضوع جلوگیری شود. حال قیمت نصب ایزوگام بر روی دیوار چقدر می‌باشد و به چه عواملی بستگی دارد؟

برای این که جواب این سوال را پیدا کنیم، اول باید در نظر داشته باشیم که به صورت کلی قیمت نصب ایزوگام برای هر قسمت از ساختمان، چه دیوار و چه سقف بین 10 تا 15 هزار تومان می‌باشد اما موضوعاتی است که در این بین بر روی قیمت نصب ایزوگام مخصوصا ایزوگام دیواری تاثیراتی را خواهد گذاشت. این موضوعات می تواند از عایق کاری گرفته تا لکه گیری باشند که بر روی کار اصلی تاثیراتی را قرار دهند. به عنوان مثال، زمانی که شما دیواری را اقدام به ایزوگام کاری می‌کنید، اگر دیوار نیاز به زیر ساخت داشته باشد، قیمت متفاوت خواهد بود. هم‌چنین دیگر موارد نیز بسیار بر روی قیمت نصب ایزوگام بر روی دیوار تاثیراتی را قرار می‌دهند.

هزینه ایزوگام پشت بام به عهده کیست؟

هزینه ایزوگام پشت بام برعهده شخص سفارش دهنده است. حال این شخص می تواند مهندس ساختمان در حال ساخت باشد و یا فردی باشد که سفارش داده است تا سقف خانه او ایزوگام شود. معمولا زمانی که مهندس ساختمان خانه ای را ایزوگام می‌کند، این هزینه را از سوی افرادی می‌گیرد که بعد ها اقدام به خریداری کردن خانه می‌کنند و فردی که خود تصمیم دارد مکانی را ایزوگام کند این هزینه را از جیب خود باید بپردازد.

هزینه ایزوگام به هیچ وجه با فروشنده نیست و این موضوع کاملا عجیب و غیر ممکن می‌باشد و تا به امروز نیز در ایران مکانی وجود نداشته است که هزینه ایزوگام را خود پرداخت کند زیرا این موضوع یک شغل است و شغل به این دلیل به وجود می آید که افراد با استفاده کردن از آن بتوانند با توجه به مواردی که ارائه می‌کنند هزینه‌ای را دریافت کند. پس ایجاد شغل درواقع یک نوع کسب درآمد است و کسب درآمد در واقع می تواند به شما و هم‌چنین به روند زندگی شما کمک کند.

پس به صورت کلی هزینه ایزوگام پشت بام برعهده شخص سفارش دهنده است و معمولا در ابتدا باید بیانه‌ای در این زمینه ارائه داده شود و سپس کار انجام شود و یا در یک قرارداد طی شود که در انتها کار هزینه دریافت می‌شود و حتما امضا خریدار و فروشنده در این قرار داد وجود داشته باشد.

 

قیمت هر متر ایزوگام پشت بام چقدر است؟

قیمت ایزوگام پشت بام با توجه به اندازه ای که قرار است استفاده شود تغییر می‌کند. یعنی ممکن است شما در ابتدا به فروشگاهی مراجعه کرده و اندازه‌هایی حدودی به فرد ارائه دهید و فرد نیز با قید این که این قیمت ها حدودی می‌باشد، قیمت هر متر مربع ایزوگام را به شما عزیزان ارائه دهد. اما مسئله اصلی این است که زمانی که فرد به خانه شما آمده و سقف شما را مورد اندازه گیری قرار می‌دهد، قطعا این قیمت تغییر می‌کند. حال ممکن است از این قیمت کاسته و یا ممکن است به این قیمت اضافه شود.

در این قسمت اگر بخواهید اشاره ای کوچک به قیمت هر متر مربع ایزوگام پشت بام را داشته باشیم، باید بگوییم یک ایزوگام خوب رو به بالا، قیمت هر متر مربع آن بین 35 تا 70 هزار تومان می باشد.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029