وسایل مورد نیاز برای نصب ایزوگام در سریع ترین زمان

همچنان که می دانید نصب ایزوگام برای پشت بام برای پیشگیری از ایجاد نم و رطوبت در سقف است و می توان گفت که از کارهای خیلی ضروری است که باید حتما انجام شود و در صورت عدم نصب ایزوگام، ممکن است که خسارات زیادی بر ساختمان شما وارد شود و نسبت به قیمت ایزوگام باید انتخاب مناسب را داشته باشید. و از آنجا که عایق رطوبتی مناسب و رایج برای سقف، ایزوگام است، انجام این عایق به نصاب ایزوگام حرفه ای و همچنین وسایل مورد نیاز برای نصب ایزوگام احتیاج دارد تا کار عایق کاری به صورت اصولی و دقیق انجام شود. 

قیمت ایزوگام دلیجان
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام و ارتباط با واحد پشتیبانی بروی لینک زیر کلیک کنید
قیمت ایزوگام

نصب ایزوگام در سریع ترین زمان

به طور کلی وسایل مورد نیاز برای نصب ایزوگام یکسان است و تنها در مواردی به صورت ابتکار توسط نصاب ایزوگام طراحی می شود که کمک به سزایی در اجرای ایزوگام به صورت استاندارد می کند. در ادامه این مطلب وسایل مورد نیاز برای نصب ایزوگام را معرفی می کنیم.پس با پرداخت قیمت ایزوگام دلیجان و خرید این ایزوگام می توانید از عایق کاری ساختمانتان مطمئن شوید.

نصب ایزوگام در سریع ترین زمان

وسایل مورد نیاز برای نصب ایزوگام

 • طناب و قرقره انتقال ایزوگام
 • کپسول گاز مایع
 • مشعل ایزوگام کار
 • کمچه و ماله بندکشی برای عایق کاری
 • تیغ موکت بری فلزی
 • فندک جرقه ای
 • کپسول آتش نشانی
 • سایر وسایل

طناب و قرقره انتقال ایزوگام

از جمله وسایل مورد نیاز برای نصب ایزوگام طناب و قرقره است. در زمان هایی که به دلیل نبود آسانسور و هدر رفت انرژی کارگر بابت حمل ایزوگام از پله ها، نیاز به قرقره و طناب است تا کار حمل ایزوگام به پشت بام آسان تر شود.و به جز خرید ایزوگام باید دقت داشت که خرید این وسایل هم مهم هستند.

کپسول گاز مایع

روش معمول نصب ایزوگام در ایران اتصال کامل با سطح پشت بام است به این منظور رول های ایزوگام در سطح پشت بام باز شده و پس از اندازه گیری دقیق به وسیله نصاب ایزوگام توسط مشعل که به کپسول مایع متصل می باشد حرارت داده می شود و به سطح بام چسبانیده می شود. همچنین هر کپسول گاز به طور متوسط 50 متر ایزوگام را نصب می کند البته بسته به شرایط آب و هوایی، نوع ایزوگام مصرفی و طریقه نصب ایزوگام توسط نصاب این متراژ می تواند تغییر کند.

کپسول گاز مایع

مشعل ایزوگام کار

مشعل ایزوگام یکی از مهمترین وسایل ایزوگام کار می باشد که همراه با شلنگ سیمی و سر شلنگی است که به کپسول متصل می شود و معمولا به صورت تک شعله و چند شعله در بازار موجود است. عایق رطوبتی توسط روش جوش مشعل حرارت داده می شود تا به طور کامل با سطح پشت بام اتصال داده شود.

کمچه و ماله بندکشی برای عایق کاری

ماله ای است مخصوص ایزوگام کاری که بعد از نصب ایزوگام به سطح پشت بام با استفاده از این وسیله جوشکاری بند های ایزوگام را انجام می دهند که این کار در نصب ایزوگام خیلی مهم است.

فندک جرقه ای

تیغ موکت بری نیز از “وسایل مورد نیاز برای نصب ایزوگام” است. برای برش دقیق ایزوگام و به دلیل استفاده از فویل در ساختار آن احتیاج به وسیله ای است تا ایزوگام را در اندازه های دلخواه ببرد به این خاطر از کاتر فلزی که دارای تیغ آهنی تیز می باشد استفاده می کنیم.

تیغ موکت بری فلزی

تیغ موکت بری نیز از وسایل مورد نیاز برای نصب ایزوگام است. برای برش دقیق ایزوگام و به دلیل استفاده از فویل در ساختار آن احتیاج به وسیله ای است تا ایزوگام را در اندازه های دلخواه ببرد به این خاطر از کاتر فلزی که دارای تیغ آهنی تیز می باشد استفاده می کنیم.

کپسول آتش نشانی پودری

برای زمان های ضروری هنگام شعله ور شدن کپسول نیاز به این وسیله است تا از بروز حوادث جبران ناپذیر جلوگیری شود.

کپسول آتش نشانی پودری

سایر وسایل

در روش نصب ایزوگام از مشعل که گرما و آتش زیاد را تولید می کند استفاده می شود و بنابراین نصاب ایزوگام باید از وسایل حفاظتی مانند کفش مخصوص، دستکش نسوز کف چرف ساق بلند، عینک مخصوص، لباس ضد گرما و کلاه ایمنی استفاده نماید.

روش نصب ایزوگام

نصب ایزوگام یکی از مهم ترین عوامل موثر بر عملکرد ایزوگام است. همانطور که گفته شد ایزوگام یک محصول خیلی مناسب برای برای عایق کاری سقف ساختمان می باشد. و امروزه از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. برای عملکرد درست و استفاده طولانی مدت از ایزوگام ها دو عامل کیفیت محصول و نصب آن بسیار مهم است و هر چقدر که این دو عامل به درستی رعایت شده باشد، ایزوگام ها طول عمر بیشتر و مفید تری خواهند داشت. اما در این میان اگر نصب ایزوگام به درستی انجام نشود، نباید انتظار عملکرد خوب را داشت.

موارد مهم در نصب ایزوگام

نکته مهم در نصب ایزوگام، این است که تا جایی که ممکن است این کار را به دست افراد متخصص و حرفه ای بسپارید. متاسفانه سهولت نصب و اجرای این عایق رطوبتی سبب شده تا افراد زیاد مانند لوله کش و بنا و غیره خود شخصا اقدام به انجام این کار نمایند. این در حالی است که نصب این عایق نیز مانند همه کارهای دیگر احتیاج به توجه و ظرافت و کاربلدی دارد که تنها ایزوگام کارهای حرفه ای با آنها آَشنا هستند و به آنها توجه می کنند.

نکات مهمی وجود دارد که پیش از نصب ایزوگام باید به آنها توجه داشته باشید برخی از مهم ترین این نکات عبارتند از:

 1. برای اینکه ایزوگام تا مدت های طولانی دوام داشته باشد و دچار آسیب نشود حتما باید دقت شود که دارای علامت استاندارد باشد.
 2. سطح زیرین ایزوگام تا جایی که امکان دارد باید کاملا صاف و بدون برآمدگی باشد.
 3. سطح مورد نظر ایزوگام باید کاملا تمیز و بدون هر گونه گرد و خاک و دوده باشد.
 4. سعی کنید نصب ایزوگام را در روزهایی که هوا صاف است انجام دهید و در روزهایی که احتمال بارش باران و برف است از این کار اجتناب کنید،
 5. دمای زیر درجه سانتی گراد برای نصب ایزوگام مناسب نیست و ممکن است در صورت نصب، سبب کاهش خاصیت الاستیسیته شود. نصب ایزوگام در دمای زیر  درجه سبب می شود خاصیت لاستیکی رول های عایق ساز خیلی کاهش یابد و حتی از بین برود. همچنین اتصال بین سطوح با ایزوگام به خوبی انجام نشود و در این صورت امکات ترک برداشتن لایه های نیز وجود دارد
 6. نصب ایزوگام نباید در دمای بیش از 40 درجه سانتی گراد انجام شود
 7. همه گوشه ها و اطراف سطوحی که دارای زاویه 90 درجه هستند قبل از نصب باید با سیمان ماهیچه کشی شوند. برای اینکه از چسبیدن سطوح در گوشه ها مطمئن شویم باید با استفاده از قیر مذاب آنها را بچسبانیم و قبل از این کار نیز بین سطوح به وسیله ی ماله کشی باید هواگیری شود. دقت داشته باشید که برای این کار مناسب است ماله را گرم کنید.
 8. توجه داشته باشید که عایق ایزوگام نباید روی زاویه 90 درجه نصب شود و باید از فیلت استفاده شود.
 9. اگر سطح مورد نظر برای ایزوگام کردن فلزی باشد، دقت داشته باشید که این سطح تمیز و بدون زنگ زدگی باشد و مناسب است قبل از نصب از پوشش ضد زنگ استفاده کنید.
 10. اگر سطحی که قرار است ایزوگام شود سرامیکی یا موزائیکی باشد بهتر است فاصله سطوح و سرامیک ها با دوغاب پر شود.
 11. در کنار تمام نکات مناسب است که دوباره یادآوری شود که در زمان خرید ایزوگام سعی کنید از ایزوگام های با کیفیت خریداری نمایید. ایزوگام دلیجان یک ایزوگام مناسب و یک انتخاب خوب برای شما است. پس با پرداخت قیمت ایزوگام دلیجان و خرید این ایزوگام می توانید از عایق کاری ساختمانتان مطمئن شوید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029