وظایف نصاب ایزوگام چیست و چه کارهایی انجام می‌دهد؟

وظایف نصاب ایزوگام را با یکدیگر در ادامه مرور می‌کنیم. این‌چنین می‌توانید با توجه به آنچه قرار است گفته شود، یک نصاب ماهر و متخصص را برای نصب ایزوگام در محل‌های گوناگون انتخاب کنید. در ادامه با وظایف نصاب ایزوگام کامل آشنا خواهیم شد. البرز ارغوان یکی از مجموعه‌های قدرتمندی است که شما را از انتخاب نصابی متبحر و باسابقه پشیمان نخواهد کرد.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟ 
قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

ایزوگام چیست؟

ایزوگام یکی از عایق‌های رطوبتی بسیار مهمی است که امروزه توانسته مزایای خود را به نحو احسنت به نمایش بگذارد. به هر حال هر نوع سازه‌ای به پوششی مقاوم و بادوام نیاز دارد که در طولانی مدت بتواند استحکام خود را حفظ کند. ترکیب ایزوگام شامل:

قیرصنعتی ۶۰-۷۰+ یک لایه فویل آلومینیومی با ضخامت ۱۴ الی ۱۶ میکرون+ یک لایه تیشوی نخ دار+ یک لایه پلی استر سوزنی+ مواد پلیمری (اتکتیک پلی پروپیلن)+ پودر تالک+ پودر مس ۶۰۰ باند + چسب.

ایزوگام یک گزینه عالی عایق‌بندی به شمار می‌آید که سازه را در برابر آسیب‌های شرایط آب و هوایی مختلف حفظ می‌کند. تنها کیفیت ایزوگام موضوع مهمی به شمار نمی‌آید، بلکه وظایف نصاب ایزوگام را چنان‌چه جدی بگیرید، متوجه خواهید شد که نصب صحیح ایزوگام باکیفیت می‌تواند به عمر مفید ایزوگام در طولانی مدت کمک کند.

ایزوگام چیست؟

همه چیز درباره وظایف نصاب ایزوگام

بررسی وظایف نصاب ایزوگام

 • چنان چه بخواهیم در مورد وظایف نصاب ایزوگام با شما صحبت کنیم، این‌چنین در نظر بگیرید که نصاب وظیفه دارد از محل دیدن کند. بازدید از محل باعث می‌شود تا ایزوگام کار متوجه شود که باید از چه نوع ایزوگامی استفاده کند. برخی از مناطق به ایزوگام سردسیر، برخی به ایزوگام گرمسیر و یا معتدل نیاز دارند. همچنین شاید ایزوگام مناسب محل بدون فویل هم باشد، ایرادی نداشته باشد. ایزوگام‌هایی که برای پشت بام مورد استفاده قرار می‌گیرند، صد درصد باید فویل دار باشند یا حتی برای نما باید از ایزوگام طرح دار استفاده کرد. پس بازدید نصاب از محل، مشخص می‌کند که محل مورد نظر به چه نوع ایزوگامی نیاز دارد.
 • حمل ایزوگام به محل نصب هم، یکی دیگر از وظایف نصاب است که نمی‌توان نادیده گرفت. معمولاً بعد از خرید ایزوگام و تحویل به مشتری، ایزوگام‌ کار ایزوگام را به محل مورد نظر انتقال می‌دهد تا بتواند نسبت به برش ایزوگام، به آن مقدار که نیاز دارد، هرچه سریع‎تر اقدام کند
 • زیرسازی و ماهیچه ‌کشی قبل از نصب ایزوگام هم همگی جزء “وظایف نصاب ایزوگام” به شمار می‌آیند. در این میان، باید بدانید که زیرسازی اگر به صورت صحیح و اصولی انجام نپذیرد، قطعاً نتیجه پایانی کار نمی‎تواند نتیجه‌ای ایده آل باشد به همین دلیل، همیشه توصیه ما مراجعه به ایزوگام کارانی ماهر، متبحر و متخصص است.
 • اگر در هنگام نصب ایزوگام ، نصاب با وسایل و اجسام مزاحمی رو‌برو شود که این اجسام می‌تواند به عنوان مثال کولر باشد، باید هرچه سریع‌تر نسبت به حمل آن اقدام کند.
 • اگر سطح مورد نظر به پوشش خاصی نیاز داشته باشد، این جزء وظایف اصلی نصاب ایزوگام است که به پوشش دهی سطح قبل از نصب ایزوگام بپردازد. پوشش سطح مورد نظر می‌تواند با قیر و یا پرایمر باشد.

کاربرد ایزوگام  

دانش و مهارت نصاب ایزوگام

شما در هنگام برآورد قیمت ایزوگام نباید تنها به این نکته توجه کنید که ایزوگام گران است یا ارزان، بلکه باید به کیفیت آن توجه کنید که بتوانید در طولانی مدت از مزایای ایزوگام استفاده کنید. در این میان، هرچه قدر کیفیت ایزوگام موضوع مهمی است، چندین برابر این موضوع شما باید به دانش و تخصص نصاب ایزوگام توجه کنید.

نصابی که تجربه بالایی نداشته باشد، تخصص درستی نداشته و با در این زمینه مهارتی ندیده باشد قطعاً نتیجه پایانی کار را نتیجه‌ای پر از عیب و ایراد و خسارت به وجود خواهد آورد؛ به همین دلیل، باید به مجموعه‌ای مراجعه کنید که نصاب‌ها ماهر و باسابقه را به محل اعزام می‌کنند تا به نصب ایزوگام مورد نظر شما بپردازند.

بررسی سطوح قبل از ایزوگام

با برآورد قیمت ایزوگام دلیجان شما می‌توانید یک ایزوگام مرغوب و باکیفیت را برای نصب انتخاب کنید. ایزوگام کار چنانچه در ارتفاع به نصب ایزوگام بخواهد بپردازد، باید بدانید که حفظ و کنترل تعادل را باید یکی از ویژگی‌های اصلی نصاب معرفی کرد. اگر تمرکز را نصاب از یاد ببرد، قطعاً نمی‌تواند در ارتفاع به درستی به نصب ایزوگام بپردازد.

به خاطر داشته باشید که سطوح آسفالتی و قیری بهترین گزینه برای نصب ایزوگام به شمار می‌آیند. سطوح فلزی ولی سطوح بسیار نامناسبی برای نصب ایزوگام به شمار می‌آیند. نصب صحیح یکی از عوامل اصلی برای طول عمر مفید ایزوگام به شمار می‌آید که جزء وظایف نصاب ایزوگام به شمار می‌آید.

روش های افزایش عمر ایزوگام

مزایای نصب ایزوگام

حال که در مورد وظایف نصاب ایزوگام با شما صحبت کرده‌ایم، بهتر است به مزایای نصب ایزوگام هم اشاره‌ای داشته باشیم.

 • نصب سریع و بسیار آسان را مهم‌ترین و اولین‌ مزیت نصب انواع ایزوگام می‌توان در نظر گرفت. در مورد عایق‌ها رطوبتی دیگر نمی‌توان چنین مزیتی را به این شکل در نظر گرفت.
 • نصب ایزوگام باعث می‌شود تا از نفوذ انواع آب و رطوبت هم بتوان به درون سازه جلوگیری به عمل آورد. صد درصد این‌چنین عمر سازه هم افزایش خواهد یافت.
 • ایزوگام در برابر ضربات احتمالی بسیار بادوام و مقاوم ساختار خود را به رخ می‌کشد و این نیز یکی دیگر از مزایایی است که نمی‎توان نادیده گرفت.
 • در برابر کشش و پارگی هم ایزوگام همیشه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
 • ایزوگام ثابت کرده است که در برابر اشعه ماوراء بنفش هم بسیار مقاوم و با دوام است.
 • ایزوگام از جمله عایق‌های رطوبتی است که به هیچ عنوان به برف‌روبی نیازی ندارد.
 • وزن سبک ایزوگام را هم نباید نادیده گرفت.

سخن پایانی

با وظایف نصاب ایزوگام آشنا شده‌اید. این‌چنین می‌توانید نصب باکیفیت از ایزوگام را انتظار داشته باشید تا در طولانی مدت از عمر مفید ایزوگام بهره‌مند شوید، به هر حال با توجه به مزایایی که برای نصب ایزوگام گفته شد، این عایق رطوبتی می‌تواند یک انتخاب ایده‌آل و بسیار مقرون به صرفه در دراز مدت باشد. البته سایتی مانند البرز ارغوان که سابقه‌ای دیرینه دارد، سعی می‌کند هنگام فروش انواع ایزوگام به مشتری پیشنهاد دهد که از ایزوگام کاران این مجموعه که سابقه و تجربه بالایی دارند، استفاده کنند.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029