انواع پوشش روی ایزوگام و ویژگی های آن ها

انواع پوشش روی ایزوگام و ویژگی های آن ها

در این مقاله قصد داریم درباره انواع پوشش روی ایزوگام صحبت کنیم. درست است که خود ایزوگام کارش محافظت از سطوح مختلف است. اما خود این پوشش هم به گونه ای نیاز به محافظت دارد. به این معنی که ما برای مستحکم تر کردن، دوام و طول عمر ایزوگام ناچار هستیم که یک پوشش دیگر هم روی این ایزوگام ها بیاوریم. حال این پوشش ها انواع مختلفی دارند که موضوع بحث امروز ما قرار گرفته اند و می خواهیم کمی آن ها را بیشتر بررسی کنیم. در این مقاله انواع پوشش های قابل اجرا بر روی ایزوگام را نام خواهیم برد و نحوه اجرای آن ها را نیز برای شما بازگو خواهیم کرد. یادمان باشد که قبل از خرید ایزوگام امنیت و مقاومت ایزوگام یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن فکر کنیم و تدابیر مختلفی برای آن بیندیشیم، پس در این مقاله با ما همراه باشید.

انواع پوشش روی ایزوگام 

قبل از اینکه به سراغ انواع پوشش روی ایزوگام برویم باید به شما یاد آوری کنیم که اصلا ایزوگام چرا هست و کارش دقیقا چیست. همانطور که می دانید ایزوگام کردن سطوح مختلف به دلیل مقاومت بیشتر آن ها در برابر نفوذ رطوبت و محافظت در برابر اشعه خورشید انجام می شود. مهمترین مزیت تولید ایزوگام ها این است که انواع این عایق ها در بازار وجود دارند. عایق هایی که متناسب با سطوح مختلف، ضخامت و دوام آن ها در شرایط اقلیمی مختلف، متفاوت است. به طور کلی عمر مفید این ایزوگام ها بین 10 تا 15 سال است ولی دوام ایزوگام به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل کیفیت عایق، قیمت ایزوگام ، زیرسازی مناسب، نصب اصولی زیر ایزوگام، عوامل محیطی، نحوه استفاده و نوع مراقبت از ایزوگام ها می شود.

حال اینکه این ایزوگام ها چقدر دوام داشته باشد به عامل دیگری مانند پوشش روی ایزوگام نیز بستگی دارد. باید به شما بگوییم که چگونگی نصب عایق، مهم ترین عامل در دوام ایزوگام و طول عمر آن محسوب می شود. معمولا عمر ایزوگام‌های باکیفیت و معروفی مانند دلیجان زیاد است. علاوه بر این موضوع، قیمت ایزوگام دلیجان نیز باتوجه به کیفیت بالای آن بسیار مناسب است. نصب عایق باید کاملا روی اصول باشد و به طور حرفه ای توسط افراد مجرب، ماهر و با رعایت تمامی نکات لازم انجام بشود. اگر همه چیز طبق روال پیش برود، راهی برای نفوذ آب و رطوبت نمی ماند و هرگز نخواهیم دید که ایزوگام کنده بشود. حال دیگر وقت آن رسیده است که به انواع “پوشش روی ایزوگام” بپردازیم و یک راه جدید برای مقاوم تر کردن ایزوگام ها را یاد بگیریم. یادتان باشد که وجود پوشش روی ایزوگام کافی نیست و نکات مهم نصب ایزوگام که در مقالات قبلی به آن اشاره کردیم هم لازم است که رعایت بشود.

انواع پوشش روی ایزوگام و ویژگی های آن ها

4 مورد از انواه پوشش روی ایزوگام که بیشترین استفاده را دارند 

-آسفالت کردن روی ایزوگام

-اجرای سیمان کاری روی ایزوگام

-نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام

-رنگ آمیزی کردن ایزوگام

انواع پوشش روی ایزوگام چگونه به اجرا در می آیند

انواع پوشش روی ایزوگام ها با یکدیگر متفاوت اند و از نامشان هم پیداست که در این پوشش ها دقیقا چگونه سطح روی ایزوگام پوشانده می شود. اجرای تمام این پوشش ها هم تقریبا شبیه به یکدیگر است که قرار است در ادامه مو به مو به مراحل اجرای آن بپردازیم.

بررسی مقاومت سطح ایزوگام 

حال که انواع پوشش روی ایزوگام را می دانیم، اول باید مقاومت سطح مورد نظر را به خوبی بررسی کنیم. با بررسی دقیق این سطح باید دریابیم که سطح تحمل اجرای پوشش را دارد یا اینکه مقاومت آن به خوبی چیزی که می خواهیم نیست. اگر سطح مورد نظر مناسب اجرای پوشش نباشد، باید به وسیله پرایمر ایزوگام مقاومت آن را افزایش بدهیم. در رابطه با پرایمر ایزوگام در مقالات قبلی صحبت کردیم و چگونگی اجرای آن را هم برای شما شرح دادیم. پرایمر ایزوگام یکی از مهمترین اموری است که بر روی ایزوگام انجام می شود.

نصب کردن کاشی و سرامیک روی ایزوگام 

در نصب کاشی و سرامیک روی عایق، اول باید به خوبی سطح مورد نظر را بررسی کنیم تا ناهمواری هایی مانند باد کردگی و چین خوردگی در نصب این عایق ها وجود نداشته باشد. اگر این نقص ها وجود داشت ابتدا باید نقص ها برطرف بشوند و سپس نصب کاشی و سرامیک روی آن ها انجام بگیرد. امکان نصب مستقیم کاشی و سرامیک روی ایزوگام وجود ندارد به این خاطر که باعث آسیب به سطح عایق شده و چسبندگی و استحکام لازم بین عایق و پوشش ها ایجاد نمی شود. برای همین هم هستش که باید سطح عایق را به کمک یک لایه از سیمان پوشاند و بعد از آن نصب کاشی و سرامیک را بر روی آن اجرا کرد. توری مرغی یا پلیمری نیز به چسبندگی بهتر عایق و سیمان بسیار کمک می کند.

در اخر اجرای سیمان کاری روی ایزوگام

از آنجایی که در اجرای سیمان بر روی عایق، امکان جا به جایی و حرکت سیمان روی عایق وجود دارد، باید با به کار بردن توری های مرغی یا پلیمری بین لایه های عایق و پوشش سیمان، مقاومت پوشش محافظ را بیش از پیش افزایش داد. که با اجرای انواع پوشش روی ایزوگام بر روی عایق پشت بام و یا هر سطح دیگر، می توانید به طور کامل از مقاومت و دوام طولانی ایزوگام خود اطمینان حاصل کنید.

کلام آخر

یادمان باشد همیشه که ایزوگام یکی از موارد مهم در ساختمان می باشد. این پوشش با اینکه از بخش های مختلفی از ساختمان مخافظت می کند، خودش هم نیاز به یک محافظ دارد. انواع پوشش روی ایزوگام قرار است که دقیقا همین کار را برای آن انجام بدهند و توصیه می کنیم که حتما از این پوشش ها بر روی ایزوگام خود استفاده بکنید تا از سلامت آن اطمینان کافی حاصل بشود. ممنون که در این مقاله هم همراه ما بودید و امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029