چرا ایزوگام نقره ای رنگ است و رنگ ایزوگام چه تاثیری بر آن دارد؟

همانطور که می دانید ایزوگام مورد استفاده در بام ساختمان ها یا دیوارهای بیرونی ساختمان ها برای پیشگیری از نفوذ رطوبت عموما به رنگ نقره ای دیده می شود. ممکن است از خودتان پرسیده باید که چرا ایزوگام نقره ای رنگ است؟ باید گفت که ایزوگام برای رسیدن به کارایی لازم در برابر شرایط مختلف جوی دارای لایه های مختلفی است که هر کدام برای کاربردی خاص در آن قرار گرفته اند. یکی از لایه های ایزوگام که در ایزوگام دو لایه مورد استفاده در پشت بام ساختمان ها مشاهده می شود، یک لایه فویل است که به رنگ نقره ای دیده می شود.

قیمت ایزوگام دلیجان
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام و ارتباط با واحد پشتیبانی بروی لینک زیر کلیک کنید
البرز ارغوان

چرا ایزوگام نقره ای رنگ است و فویل چیست

همچنان که از نام آن معلوم است فویل ایزوگام ورقه ای آلومینیومی است با ضخامت و اندازه مشخص که روی ایزوگام پرس می شود. شکل دادن فویل ایزوگام با توجه به جنس آن خیلی راحت است. قطعا می دانید که یکی از مواردی که سبب خرابی ایزوگام می شود افزایش دما و جذب نور است که به همین خود یک دلیل خوب برای پاسخ به سوال چرا ایزوگام نقره ای رنگ می باشد، چرا که رنگ نقره ای ایزوگام به دلیل فویلی است که بر روی آن پرس شده است و این فویل از جذب گرما و نور جلوگیری می کند. برخلاف ایزوگام بدون فویل، ایزوگام های فویل دار در برابر خراب شدن در مقابل نور خورشید و گرما مقاوم تر می باشند. چرا که در زمان ساخت آن فویل ایزوگام را روی سطح آن قرار می دهند. هنگامی که هوا گرم است، ورقه های فویل ایزوگام نور خورشید را منعکس می کند و از نرم شدن و روان شدن قیر جلوگیری می کند.نقره ای بودن ایزوگام هم یکی از عواملی است که روی قیمت ایزوگام تاثیر گذار است.

چرا ایزوگام نقره ای رنگ است و فویل چیست

همه چیز درباره ی ایزوگام نقره ای رنگ

فویل ایزوگام چه کاربردی دارد

فویل ایزوگام در کنار نایلکس یا پودر، یکی از روکش هایی است که در ساخت ایزوگام به کار می رود. اما ایزوگام فویل دار چیست؟ ایزوگام فویلدار یا ایزوگام آلومینیومی همان ایزوگام معمولی است که یک روکش آلومینیومی از فویل ایزوگام دارد. اگر در بازار سری زده باشید، حتما از فروشنده ها شنیده اید که شما را به اطلاع از قیمت ایزوگام دلیجان فویل دار و خرید آن ترغیب می کنند. اما خوب است که بدانید که فویل ایزوگام به تنهایی دلیل برتری ایزوگام فویل دار نسبت به ایزوگام بدون فویل نیست. در ادامه بیشتر با فویل ایزوگام آشنا خواهید شد.

مزایای ایزوگام فویل دار

حال که دانستید که چرا ایزوگام نقره ای رنگ است، خوب است که از مزایای آن نیز بدانید. یکی از مزایای ایزوگام فویل دار زیبایی آن است. به دلیل لایه آلومینیومی که بر روی این ایزوگام ها قرار دارد، باعث ایجاد تمیزی و زیبایی در محل نصب ایزوگام می شود. بعد از مبحث زیبایی همچنان که گفتیم، فویل آلومینیوم ایزوگام نور آفتاب را منعکس می کند و مانع از متلاشی شدن ایزوگام می شود. به ای نصورت ایزوگام فویل دار برای عایق کردن سقف و یا مکان هایی که مستقیما در معرض نور آفتاب قرار دارند، خیلی مناسب است..
به طور کلی استفاده از فویل ایزوگام استحکام محصول را در برابر تجزیه پذیریف سائیدگی و خوردگی بالا می برد، علاوه بر آن، فویل ایزوگام مقاومت ایزوگام را در برابر باران های اسیدی خیلی افزایش می دهد. انعطاف پذیری بالای فویل ایزوگام هم عمر مفید ایزوگام را بیشتر می کند. البته لازم به ذکر است که فویل ایزوگام یک ماده رساناست. از این رو هنگام باران های شدید، مخصوصا زمان رعد و برق، خوب است که احتیاط کنید و به پشت بام نروید، چرا که احتمال برق گرفتگی وجود دارد مطالب بالا هم پاسخی به سوال چرا ایزوگام نقره ای رنگ است بود.

فویل ایزوگام چه کاربردی دارد

چرا از لایه فویل دار استفاده می کنند

اما در ادامه پاسخ به سوال چرا ایزوگام نقره ای رنگ است باید بدانید که کاربرد آن چیست؟ ایزوگام پشت بام به این خاطر که در معرض تابش نور خورشید قرار می گیرد، داری مقاومت در برابر خشک شدن و ترک خودن به علت گرما و اشعه ماورا بنفش خورشید باشد. لایه های زیرین ایزوگام این ویژگی را ندارند و اگر مستقیم در معرض نور خورشید قرار بگیرند، در مدت کوتاهی از بین می روند. از این رو یک لایه فویل که تنها وظیفه دارد نور خورشید را منعکس کند، بر روی ایزوگام اضافه می شود.

چرا از رنگ های دیگر استفاده نمی شود.

باید گفت که رنگ نقره ای بیشتری بازتاب نور را دارد از این رو کمترین گرما و اشعه ی خورشید در ایزوگام جذب می شود. لازم به ذکر است که امکان خرید ایزوگام های طرح دار نیز برای خریداران وجود دارد. این ایزوگام ها به جای سطح نقره ای رنگ، یک لایه ی طرح دار یا دارای عکس روی آن را پوشانده است.

محافظت از لایه فویل ایزوگام

اما در رابطه با محافظت از لایه ی فویل ایزوگام باید بدانید که این لایه در بیرونی ترین محل قرار گرفته است. در برخورد با اجسام نوک تیز می تواند آسیب ببیند. بنابراین بهتر است زمان استفاده از فضای پشت بام به این نکته توجه داشته باشید. همچنین مناسب است در محل هایی که پایه های کولر قرار می گیرد یا دیگر اجسام سنگین وبرنده قرار است قرار بگیرد، یک لایه اضافی ایزوگام روی ایزوگام اصلی قرار بگیرد تا از آسیب به ایزوگام اصلی جلوگیری شود و آب باران و برف نتواند به ساختمان نفوذ کند.
تا به اینجا در رابطه با ای صحبت کردیم که چرا ایزوگام نقره ای رنگ است و همچنین مزایای لایه فویل ایزوگام را بیان کردیم. اما مناسب است که بدانید که در زمان خرید ایزوگام سعی کنید با توجه به مکانی که قرار است ایزوگام در آنجا نصب شود، ایزوگام فویل دار یا بدون فویل را تهیه کنید تا بتوانید بیشترین استفاده را از ایزوگام داشته باشید.

 

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Call Now Button09122878029