چسبندگی ایده آل ایزوگام چقدر است و جه تاثیری بر ایزوگام دارد

در رابطه با چسبندگی ایده آل ایزوگام باید گفت که ایزوگام هایی که با گرفتن شعله آتش مشعل به راحتی روی سطوح نصب شود، از جمله عایق های ایده آل می باشند. عایق هایی که چسبندگی ایده آل ایزوگام را ندارند نیاز دارد که با حرارت و مدت زمان بیشتری برای ذوب عایق و نصب آن روی سطح استفاده شود. این عایق ها بعد از نصب به آسانی از سطح جدا می شوند، اما عایق هایی که با قیر با کیفیت تولید شده اند به لحاظ چسبندگی که دارند به راحتی از سطح جدا نمی شوند و چناچه به سختی آن را جدا نمایید، باز هم مقدار قیری که بر روی سطح باقی می ماند نشان دهنده مرغوبیت قیر می باشد.

قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

کیفیت و چسبندگی ایده آل ایزوگام

از جمله مهم ترین نکات در رابطه با نصب ایزوگام این است که در زمان خرید ایزوگام توجه داشته باشید که تا مدت ها دوام بیاورد و به زودی دچار خرابی نشود که این به کیفیت و مرغوبیت ایزوگام و همچنین چسبندگی ایده آل ایزوگام بستگی رد. هر چقدر جنس ایزوگام بهتر باشد و چسبندگی بیشتری داشته باشد، نصب ایزوگام با کیفیت تر و مرغوب تر انجام می شود. اما اگر ایزوگام از کیفیت پاینی برخوردار است و مرغوبیت لازم را ندارد، پس به زودی منتظر خرابی و مشکلات بعد از آن نیز باشید.طبیعتا اگر ایزوگام جنس بهتری داشته باشد قیمت ایزوگام هم بیشتر است اما قطعا گزینه مناسب خرید ایزوگام بهتر است تا ارزان تر.

همه چیز درباره ی چسبندگی ایده آل ایزوگام

شرایط سطح مورد نظر

البته این نیز لازم به بیان است که یکی دیگر از مواردی که در کیفیت و مرغوبیت نصب و قیمت ایزوگام دلیجان دخیل است، سطح زیرین ایزوگام است که در چسبندگی ایده آل ایزوگام نیز موثر است. ایزوگام عموما بر روی سطوح فلزی، چوبی و سرامیکی به خوبی نمی چسبد و با گذشت زمان کنده می شود و امکان دارد که خرابی به وجود بیاورد. در آهن به دلیل انقباض و انبساط و در چوب به خاطر خوردگی و باد کردن آن و نداشتن چسبندگی کافی بین جسم و لایه محافظ عایق رطوبتی سبب خرابی و کنده شدن لایه از جسم می شود. اگر شما می خواهید روی ایزوگام را دوباره ایزوگام کنید مناسب است ک لایه فلزی آلومینیومی و یا قلع ای روی ایزوگام زیرین را به جهت چسبندگی بیشتر ایزوگام جدید بکنید یا زخمی کنید. در حمام ها و دستشویی ها نباید نصب ایزوگام روی کاشی و سرامیک و یا روی سطح صاف انجام شود.

بهترین مکان برای نصب ایزوگام

مناسب ترین مکان برای نصب ایزوگام سطح آغشته به قیر است. سطحی که از پیش به قیر آغشته شده بهترین مکان برای چسبیدن ایزوگام است که چسبندگی ایده آل ایزوگام را خیلی با کیفیت تر می کند. چرا که قیر داخل ایزوگام با قیر موجود در سطح زیرین یکی می شود. در محیط های سیمانی و بتنی می توان می توان عایق مقاوم و استاندارد که برای سالها دوام می آورد را نصب کرد.بهترین مکان برای نصب ایزوگام

زیرسازی سطح چگونه است

قبل ازنصب و خرید ایزوگام حتما سطح را از هرگونه گرد و غباری و هر گونه کثیفی خالی کنید و همینطور اگر مکان مورد نظر پشت بام است باید کولرها و همه اشیائ خارجی از روی سطح مورد نظر برداشته شود تا عمل نصب ایزوگام بدون مشکل و به صورت کاملا یک دست انجام گیرد. همچنین حتما چند سانتی متر از هر لایه ایزوگام را روی لایه قبلی که به موازاتش کشیده شده است قرار دهید و به خوبی بچسبانید تا نفوذ آب و رطوبت از میان لایه ها غیر ممکن شود. توجه داشته باشید این نکات بسیار برای “چسبندگی ایده آل ایزوگام” مهم است در صورت رعایت نشدن ممکن است مشکل در چسبندگی ایده آل ایزوگام شما پیش بیاید.

نحوه نصب ایزوگام در اطراف لوله های خروج دود و ناودانها

ناودانها
باید دقت داشته باشید که تنها راه خروج آب از پشت بام ناودان ها می باشند. به همین دلیل است که باید شیب پشت بام به گونه ای تنظیم شود که همه آب ناشی از برف و باران به سمت ناودان ها هدایت شود. همچنین نصب ایزوگام نیز نباید به روشی انجام شود که این مسیر را منحرف کند. پس باید عایق های رطوبتی را موازی با مسیر شیب نصب کرد. به خاطر اطمینان حاصل شدن از این که آب روی پشت بام به صورت کامل به ناودانها می رسد مقداری از ایزوگام را در محل ناودان میکشند و سپس آن را با استفاده از حرارت می چسبانند. البته این را نیز دقت کنید که ناودان ها توسط ایزوگام گرفته نشود.
هواکش ها و لوله های بخاری
ایزوگام را به روشی قرار دهید که این لوله ها در وسط قرار بگیرند. سپس به جای درآوردن جای لوله روی عایق آن را به صورت یک علامت ضربدر برش بزنید و اضافاتش را روی لوله خم کنید و بچسبانید. همچنین باید تا پانزده سانتی متر از لوله بخاری یا هواکش را با قیر آغشته نمایید تا احتمال نفوذ آب از این مکان اصلا وجود نداشته باشد.
دمای هوا در زمان نصب
نصب کردن ایزوگام در دماهای پایین با مشکل روبرو می شود و به خوبی عمل نصب انجام نمی شود. پس بهتر است نصب ایزوگام در روز های خشک و با هوای گرم انجام شود. بدترین زمان برای نصب ایزوگام در روز های برفی و بارانی است. به خاطر داشته باشید که ایزوگام به نگهداری مناسب احتیاج دارد. از این رو بعد از نصب نیز لازم است که حواستان باشد که دچار مشکل نشود و با اشیائ تیز سوراخ نشود چرا که از عمر ایزوگام کاسته می شود. به طور مثال در زیر پایه های چهار پایه کولر یک تکه اضافی از ایزوگام قرار دهید که سبب آسیب رسیدن به ایزوگام اصلی نشود.

 

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029