کاربرد چسب ایزوگام و ویژگی های آن چیست؟

کاربرد چسب ایزوگام و ویژگی های آن چیست؟

تا به حال در رابطه با یکسری از وسایل در ایزوگام ها صحبت کردیم و این دفعه نوبت به چسب ایزوگام رسیده است که ببینیم دقیقا کار آن چیست و چه ویژگی هایی دارد. همانطور که می دانید برای اینکه امور مرتبط با ایزوگام به درستی انجام بشود، تنها نیاز به خود ایزوگام نیست و باید موارد دیگری هم در این موضوع دخیل باشند که یکی از آن ها همین چسب ایزوگام است که در این مقاله می خواهیم به طور اختصاصی به چیستی، کاربرد و ویژگی های آن بپردازیم و ببینیم و کارکرد آن را به طور کامل بررسی کنیم. البته در این بین می خواهیم نگاهی به انواع آن هم داشته باشیم و توضیحی درباره هرکدام از آن ها ارائه دهیم. پس در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با این صنعت و تجهیزات آن آشنا بشویم.

چسب ایزوگام

پس از خرید ایزوگام و نصب آن، بعد از اینکه چند سال از زمان اجرای ایزوگام یا آسفالت می گذرد، این آسفالت یا ایزوگام پوسیده می شوند. این پوسیدگی به این دلیل است که قیر موجود در این موارد، خاصیت چسبندگی خود را تا حد زیادی از دست می دهد. حال برای اینکه بتوانیم این ایزوگام ها را ترمیم کنیم، باید از چسب ایزوگام استفاده کنیم که این موضوع در خود ایزوگام انجام نمی شود و فرایند جداگانه ای را می طلبد. لایه ای که بعد از اعمال چسب بر روی ایزوگام تشکیل می شود هم کیفیت بالاتری دارد و هم اینکه نسبت به حالت قبلی خود محکم تر می چسبد و به همین خاطر هم عمر آن افزایش پیدا می کند.

چسب ایزوگام چیست ؟

این چسب که به طور کلی مخصوص ایزوگام می باشد، ماده ای است که بعد از گذشت چند سال از نصب ایزوگام و استفاده از آن، درست زمانی که دیگر آن آسفالت و ایزوگام خاصیت خودش را از دست داده و فرسوده شده است، استفاده می شود تا شکاف ها و ترک های موجود روی سطح ترمیم بشوند. کیفیت چسب ایزوگام معمولا بسیار بالا می باشد و به سمت زیرین خود که همان لایه فرسوده ایزوگام با آسفالت می باشد، می چسبد و به علاوه افزایش کیفیت، طول عمر آن را نیز تا حد زیادی افزایش می دهد.

علاوه بر این موضوع، قیمت ایزوگام نسبت به چسب آن بیشتر است، به عبارت دیگر استفاده از چسب ایزوگام به جای ترمیم و نصب دوباره ایزوگام  مقرون به صرفه‌تر است.

لازم به ذکر است که در صورت استفاده از ایزوگام‌های باکیفیت و برندهای معروف، شما می‌توانید به میزان بیشتری از ایزوگام‌ها استفاده کنید و در صورت استفاده از چسب ایزوگام نیز عایق قبلی شما قوی‌تر و بهتر خواهد شد. به عنوان مثال ایزوگام دلیجان یکی از برندهای معروف ایزوگام است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. علاوه بر این موضوع، قیمت ایزوگام دلیجان نیز بسیار مناسب است و با هزینه کم می‌توانید محصول بسیار باکیفیتی را تهیه کنید که تا سال‌های سال نیازی به چسب ایزوگام نخواهد داشت.

انواع چسب های ایزوگام کدام اند؟

یکی از روش های ترمیم و تعمیر ایزوگام و لکه گیری آن بخش هایی که فرسوده شده اند، استفاده از چسب ماستیک است. یکی از راه های ساده برای افزایش طول عمر ایزوگام در ایران، استفاده از انواع همین چسب ماستیک می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

چسب ماستیک قیری گرم: نجوه اجرای این نوع چسب ایزوگام به این صورت می باشد که باید از ابزار آلات ویژه ای در رابطه با آن استفاده بشود. نحوه اجرای چسب ایزوگام ماستیک گرم و سرد با یکدیگر فرق می کند. درجه حرارت و یا عمودی و افقی بودن در هنگام استفاده از این نوع چسب ها چیزیست که به شدت مورد توجه نصاب قرار می گیرد.

کاربرد های ایزوگام

چسب ماستیک قیری سرد: از این نوع از چسب ها بیشتر برای پر کردن درز های عمودی و افقی، مخصوصا درز های انبساطی استفاده می شود.

چسب ماستیک پلی پورتان: این نوع چسب ایزوگام نوعی درزگیر بر پایه پلی اورتان است که تحت تاثیر واکنش با رطوبت به سرعت خشک می شود و محصول پلاستیکی و نرمی را تشکیل می دهد. زمانی که از این نوع چسب استفاده می کنیم باید سر پمپ را داخل درز قرار بدهیم و در یک جهت به صورت پیوسته آن را پر کنیم.

چگونه باید از چسب ایزوگام استفاده کنیم؟ 

-این فرایند باید با سرعت بالا انجام بگیرد که معمولا این کار را افراد متخصص در نصب ایزوگام انجام می دهند.

-برای پوشش دادن هر یک متر مربع سطح مورد نظر خود هم می توانید کمتر از یک لیتر قیر امولوسیون استفاده کنید.

-استفاده از چسب ایزوگام است که باعث می شود شما در زمان کمتر و همچنین با صرف هزینه کم ولی با کیفیت بالا به هدف خودتان برسید.

این موضوع را حتما باید به طور جدی مد نظر داشته باشید که قبل از اینکه چسب را بر روی محل مورد نظر بپاشید، باید دقت کنید که هیچگونه چربی ای نباید روی سطح باشد. همچنین باید در نظر داشته باشید که وجود یک لایه ثیر امولوسیون برای پوشش دهی کل یک سطح کافی می باشد. و در آخر اینکه نباید هیچ گونه حلالی هم به آن اضافه کنید.

چسب ایزوگام چه کاربرد هایی دارد؟

موارد استفاده از چسب ایزوگام کم نیست و ما می خواهیم یک سری از آن ها را در زیر برای شما شرح بدهیم:

-قبل از اجرا، برای مواردی همچون سطح زیر کاشی و سرامیک حمام و دستشویی در ساختمان، می توانید از این نوع چسب استفاده کنید تا طول عمر مفید شما افزایش پیدا کند.

-برای جاهایی مانند پشت بام و پارکینگ، قبل از انجام ایزوگام کاری از چسب ایزوگام استفاده می شود.

-شکاف روی هر سطح، جهت آب بندی با همین نوع چسب است که پر می شود.

-قیر پاشی کف انواع خودرو های سواری، وانت، کامیون و تریلی نیز توسط این چسب انجام می شود.

-برای جلوگیری از زنگ زدن هر نوع وسیله صنعتی نیز از این چسب می توان استفاده کرد.

مزایای استفاده از این چسب چیست؟

-زمانی که از چسب ایزوگام استفاده می کنیم، یک لایه سطح نازک از ثیر بوجود می اید که چسبندگی ایزوگام را تا حد زیادی بالا می برد و مانند روز اول اجرای کار، توانایی پوشش دادن در رطوبت را هم به خوبی دارا می باشد.

-زمانی که می خواهیم از چسب ایزوگام استفاده کنیم نیازی نیست حتما زمین عاری از گرد و غبار باشد.

-حداقل 20 دقیقه طول می کشد که چسب خشک شود و نیازی نیست زمان زیادی را منتظر بمانیم.

-نفوذ پذیری این چسب بسیار بالا می باشد.

-به این خاطر که این چسب سیال است، مواد به راحتی می توانند به پایین آن نفوذ کنند و ترک ها را بپوشانند.

-این چسب ها در برابر سرما و گرما مقاوم هستند.

در دما های مختلف شهر خواص قیر را به طور کامل حفظ می کند.

-این چسب انعطاف پذیری خوبی دارد.

-خاصیت آب بندی این چسب ها بالا می باشد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button09122878029