آشنایی با انواع کاربرد ایزوگام

همه ما با کاربردهای کلی ایزوگام تا حدی آشنایی داریم و در رابطه با این عایق رطوبتی آشنا هستیم. این عایق برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به کار می رود. امروزه کاربرد ایزوگام این است که به عنوان آب­بند در قسمت­های مختلف استفاده می شود. می توان گفت که یکی از مهم­تریین انتخاب­ها برای عایق­کاری قسمت­های مختلف ساختمان، ایزوگام است. کاربرد ایزوگام رطوبتی که از قیر با درصد خلوص بالا و الیاف تشکیل شده است،این است که می تواند به خوبی از نفوذ نم و رطوبت به مصالح ساختمانی جلوگیری کند.

قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

کاربرد ایزوگام

از ایزوگام­ ها در قسمت­ های مختلفی از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. روش نصب آن نیز ممکن است در قسمت­های مختلف اندکی متفاوت باشد. قیمت ایزوگام خود یک نکته بسیار مهم است و ایزوگام نامرغوب و غیر اصولی  می تواند سبب از دست رفتن سرمایه و همچنین ایجاد، ترک، آسیب، سوراخ و یا حتی پارگی ایزوگام شود و در نتیجه مجبور به تعمیر و یا تعویض ایزوگام  می شوید. اما به طور کلی، کار اصلی ایزوگام پس از انتخاب با کیفیت ترین و مقرون به صرفه ترین قیمت ایزوگام دلیجان این است که برای پیشگیری از نفوذ نم و رطوبت به داخل ساختمان بکار می رود. در ادامه کاربرد ایزوگام را در قسمت­های مختلف ساختمان برای شما تشریح می کنیم.

کاربرد ایزوگام

کاربرد ایزوگام در پشت بام

از جمله مهم­ترین امور نگهداری از خانه، خرید ایزوگام برای عایق­کاری پشت بام می باشد. بیشترین استفاده از این عایق رطوبتی در پشت بام­ها می باشد. در صورت عدم استفاده از ایزوگام برای پشت بام، در زمستان و با شروع برف و باران، آب می تواند به راحتی به داخل ساختمان نفوذ کند و سبب نم کشیدن و همچنین زرد شدن سقف شود. این موضوع خسارات بسیاری را برای مالک به همراه دارد. از همین رو اغلب افراد در ابتدای کار از ایزوگام برای پشت بام استفاده می کنند تا از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنند.

از این رو برای عملکرد بهتر ایزوگام بر روی این سطح، اغلب کارشناسان برای نصب آن شیب­بندی و زیر­سازی انجام می دهند تا ایزوگام طول عمر بیشتری داشته باشد.

کاربرد ایزوگام در سرویس های بهداشتی

 کاربرد ایزوگام در سرویس بهداشتی از دیگر قسمت­ هایی است که بسیار لازم و ضروری است. سرویس بهداشتی مانند حمام و دستشویی محلی است که همواره با آب در ارتباط است، به همین دلیل نصب ایزوگام در آن بسیار مرسوم است. این عایق به دلیل راحتی در نصب و عدم کثیف­ کاری، جای عایق قیرگونی را در تمام قسمت­ های ساختمان گرفته است. اما مشکلی که در این قسمت پیش می آید این است که کاشی بر روی این عایق نمی چسبد؛ اما این نیز راه حلی دارد، برای برطرف کردن این مشکل اغلب از یک لایه ملات بر روی ایزوگام استفاده می کنند. این کار سبب می شود تا کاشی به راحتی بر ایزوگام بچسبد.

کاربرد ایزوگام بر روی دیوار

یکی دیگر از کاربردهای ایزوگام، استفاده از آن بر روی دیوار است. دیواری که در آن ایزوگام استفاده می شود می تواند قسمتی از دیوار سرویس بهداشتی باشد یا دیوارهای خارجی ساختمان باشد. دیوار خارجی یک ساختمان اغلب ارتفاعی بالاتر از سه متر دارد، به همین دلیل برای نصب ایزوگام بر روی آن باید از داربست استفاده کرد. و به دلیل حالت عمودی دیوار، نصب ایزوگام بر روی آن اندکی با ایزوگام پشت بام متفاوت است. این نوع ایزوگام به صورت عمودی و از بالا به پایین نصب می شود.

کاربرد ایزوگام در شیروانی و ایرانیت

یکی دیگه از کاربردهای ایزوگام برای شیروانی و ایرانیت هست. اجرای ایزوگام روی شیروانی نیز کمی با اجرای ایزوگام پشت بام متفاوت است. جهت نصب این نوع ایزوگام اول باید زیرسازی انجام شود تا برآمدگی­ها و فرورفتگی­های برطرف شود و برای این کار از ملات ماسه و سیمان به عنوان زیرساز استفاده می شود. بعد از یکدست کردن سطح شیروانی با سیمان، لایه­ای از قیر را بر روی آن قرار می دهند تا ایزوگام بهتر به سطح مورد نظر بچسبد و سپس لایه ایزوگام بر روی سطح آن اجرا می شود.

ایزوگام روف گاردن

روف گاردن یک ایده تازه برای ایجاد کردن فضای سبز داخل خانه است. برخی از رستوران­ها و کافه­ها نیز با ایجاد روف گاردن تلاش می کنند تا فضای زیباتری را در اختیار مشتریان­شان قرار دهند، اما این کار با مشکلاتی نیز همراه است. برای ایجاد چنین فضای اولین قدم این است که یک زیرسازی مناسب اجرا شود. و متدهای خاصی نیز  لازم است تا بتوان این کار را به درستی به اتمام رسانید.

 می توان گفت که کاربردهای ایزوگام بیشتر مربوط به موارد فوق می باشد. از دیگر کاربردهای آن می توان به ایزوگام آشپزخانه، بالکن و … نیز اشاره کرد. به طور کلی می توان از ایزوگام در هر محلی که ترس از نم زدن و پس دادن رطوبت دارید را به کارببرید.

ایزوگام روف گاردن

انواع ایزوگام و کاربرد آنها

ایزوگام را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد. انواع ایزوگام از نظر کاربردی با یکدیگر متفاوت است. که در ادامه به انواع آنها اشاره می کنیم. ایزوگام­ها به سه دسته ایزوگام فویل­دار، ایزوگام معمولی یا بدون­روکش و ایزوگام روکش­دار تقسیم کرد. قیمت ایزوگام های مذکور با یکدیگر متفاوت است همانطورکه مکان کارایی آنها نیز با یکدیگر فرق دارد.

ایزوگام فویل دار: ایزوگام فویل­دار با ایزوگام معمولی چندان تفاوتی ندارد، می توان گفت که تنها تفاوت آنها در داشتن لایه آلومینیومی است که این ایزوگام دارد. از این ایزوگام در محل­هایی که محل تابش نور خورشید هستند استفاده می کنند، مانند پشت بام و دیوارها از جمله ویژگی­های این ایزوگام این است که این ایزوگام به دلیل داشتن روکش آلومینیومی دارای زیبایی ظاهری می باشد. همچنین این ایزوگام نور­خورشید را منعکس می کند و از گرم­شدن زیاد ساختمان نیز جلو­گیری می کند.

ایزوگام بدون روکش: از این ایزوگام بیشتر در قسمت­هایی استفاده می شود که خارج از دید قرار دارند. محل­هایی مانند سرویس بهداشتی و پی­ساختمان

ایزوگام روکش­دار: این نوع ایزوگام دارای طرح­های متفاوتی مانند سنگریزه و سرامیک و غیره است. این نوع ایزوگام بیشتر در محل­هایی به کار می رود که پر رفت و آمد باشد و علت آن نیز زیبایی است که طرح های آن به این نوع ایزوگام داده است.

در زمان خرید ایزوگام باید حتما به نوع ایزوگام و همچنین محلی که قرار است ایزوگام در آنجا استفاده شود دقت کنید، تا بتوانید ایزوگام مناسبی خریداری نمایید. البته ایزوگام دلیجان یک برند معتبر ایزوگام است که شما می توانید با خیال راحت خرید کنید. قیمت ایزوگام دلیجان نیز بسیار مناسب و به صرفه است که از لحاظ اقتصادی برای شما بهتر است.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Twitter
Facebook
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029