کاربرد ملات محافظ ایزوگام چیست؟

کاربرد ملات محافظ ایزوگام بسیار ضروری است. ملات محافظ همان‌گونه که از نام این ملات برمی‌آید خاصیت محافظت‌کنندگی دارد. ملات را روی سطح ایزوگام قرار می‌دهند تا ایزوگام در برابر عوامل آسیب‌زا بتواند مقاومت خوبی را حفظ کند. در این میان، ما قصد داریم که شما را با کاربرد ملات محافظ ایزوگام ،اهمیت و چگونگی استفاده از این ملات روی ایزوگام بیشتر آشنا کنیم.

قیمت ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایزوگام کلیک کنید
البرز ارغوان

روش‌های پوشاندن سطح ایزوگام

3 روش برای پوشاندن سطح ایزوگام وجود دارد. روش اول استفاده از سیمان و شن است. روش دوم استفاده از عایق‌های نانو یعنی سیمان و ماسه است و روش سوم استفاده از سرامیک و موزاییک است. اینکه در چه محلی و چه شرایطی قرار است ایزوگام نصب شود، برای حفاظت ایزوگام از این 3 روش استفاده می‎کنند.

عمدتاً روش دوم یعنی سیمان و ماسه به عنوان عایق نانو، بهترین روش محسوب می‌شود که به این ترکیب ملات محافظ ایزوگام می‌گویند. نکته‌ای که وجود دارد این است که ملات محافظ ایزوگام وزن بسیار کمی دارد و با رنگ روشن خود می‌تواند به بازتاب اشعه خورشید بپردازد.

به هر حال باید به این نکته هم توجه داشت که اگر دمای پشت بام و یا هر محل دیگر ایزوگام شده‌ای افزایش یابد، مصرف انرژی هم به مراتب بالا رفته و این خود به کاهش عمر ایزوگام کمک می‌کند  و در آینده باید هزینه‌ای را افراد بابت تعمیرات و ترمیم ایزوگام در نظر بگیرند؛ به همین دلیل، امروزه کاربرد ملات محافظ ایزوگام این‌گونه مورد توجه قرار گرفته است.

روش‌های پوشاندن سطح ایزوگام

همه چیز درباره کاربرد ملات محافظ ایزوگام

کاربرد ملات محافظ ایزوگام و اهمیت آن

زمانی که سیمان و ماسه با یک‌دیگر به صورت سنتی ترکیب می‌شوند، این ترکیب به عنوان ملات شناخته می‌شود و روی ایزوگام قرار می‌گیرد. این نوع ترکیب خواص نانو داشته و با رنگی سفید و روشن همچون یک عایق روی ایزوگام عمل می‌کند.

دلیل کاربرد ملات محافظ ایزوگام همان‌طور که نام آن پیداست، محافظت از ایزوگام در برابر عوامل خارجی و انواع ضربه است. این‌چنین ایزوگام قادر است مقاومت و دوام خود را به نحو احسنت حفظ کند. رنگ روشن ملات هم خود بی دلیل نیست؛ زیرا به کاهش دما کمک کرده و همین کاهش دما می‌تواند به عمر مفید ایزوگام در طولانی مدت کمک کند.

کاربرد ملات محافظ ایزوگام و اهمیت آن  

دلایل خرابی ایزوگام

“کاربرد ملات محافظ ایزوگام” به این دلیل این‌چنین مورد استقبال قرار گرفته است که ایزوگام را از ایجاد مشکلات احتمالی دور می‌کند. به هر حال ایزوگام در هر محلی می‌تواند مورد استفاده و کاربرد قرار بگیرد و به همین دلیل، شرایط محیطی همیشه آسیب‌هایی را به وجود می‎آورند.

ایزوگام به عنوان یک عایق قادر نیست مقاومت خوبی را در برابر مواد شیمیایی و فشار از خود به نمایش بگذارد؛ به همین دلیل، باید از یک محافظ قوی برای ایزوگام استفاده کرد که بتوان در طولانی مدت از مزایای ایزوگام به نحو احسنت استفاده کرد.

از جمله چیزهایی که به ایزوگام آسیب می‌زند، اجسام تیز و البته برنده هستند. به هر حال پایه کولر که در عمدتاً در پشت بام وجود دارد یکی از رایج‌ترین عوامل خرابی ایزوگام به شمار می‌آید. برخی از افراد زمانی که روی ایزوگام قدم برمی‌دارند، متأسفانه از کفش‌های ضخیم و البته میخ دار استفاده می‌کنند که این‌کار اشتباه است. مواد شیمیایی و اسید نیز از جمله چیزهایی هستند که به ایزوگام آسیب جدی وارد می‌کنند و به همین خاطر، توصیه ما به شما این است که سعی کنید نحوه مراقبت از ایزوگام را یک مسئله جدی در نظر بگیرید. 

نصب ایزوگام در سرویس بهداشتی و حمام

بعد از خرید ایزوگام برای نصب در سرویس بهداشتی و حمام باید بدانید که استفاده از ملات محافظ ایزوگام قطعاً یک امر مهم و ضروری است. در این محل‌ها بعد از نصب ایزوگام از کاشی، سرامیک یا موزائیک استفاده می‌کنند و به همین دلیل، باید سطح ایزوگام را یک لایه محافظت کننده بپوشاند. در غیر این صورت به ایزوگام آسیب جدی وارد خواهد آمد به همین خاطر کاربرد ملات محافظ برای ایزوگام را یک عملیات ضروری در هنگام نصب ایزوگام در سرویس بهداشت و حمام امروزه معرفی می‌کنند. این‌چنین ایزوگام در این محل‌ها در طولانی مدت می‌تواند کیفیت خود را به نحو احسنت حفظ کند. یک نصاب حرفه‌ای همیشه به چنین موضوعاتی توجه نشان می‌دهد و به هیچ عنوان کاربرد ملات محافظ ایزوگام را از یاد نمی‌برد.

روش های افزایش عمر ایزوگام

رعایت نکات ایمنی برای استفاده از ملات محافظ ایزوگام

در هنگام استفاده از ملات محافظ ایزوگام باید به نکات ایمنی در این حوزه هم دقت کنید. مهم‌ترین چیزی که در این شرایط وجود دارد، توجه به تحمل وزن سازه است، به‌گونه‌ای که ملات را باید مطابق با وزنی که بتواند سازه تحمل کند، روی سطح ایزوگام قرار داد. در غیر این صورت مشکلاتی به وجود می‌آید که نمی‌توان از این مشکلات در آینده به راحتی جلوگیری کرد و این جزء مسائل مهم و کلیدی ایمنی به شمار می‌آید.

برای این کاربرد ملات محافظ ایزوگام به درستی اعمال شود، باید  نصاب نکات فنی را به درستی برای چسبندگی هر چه بیشتر ملات روی ایزوگام رعایت کند، این‌چنین که چسبندگی خوبی حاصل می‌شود و بدون مشکل می‌توان از کیفیت نصب ایزوگام در طولانی مدت مطمئن بود. اگر چسبندگی ملات روی ایزوگام به درستی پیش نرود، قطعاً مشکلات و خرابی‌هایی را به وجود می‌آورد.

نصب صحیح ایزوگام

قیمت ایزوگام شاید همیشه یک چالش به شمار آید ولی بدون شک، نحوه نصب بعد از خرید یک ایزوگام باکیفیت، موضوع مهم‌تری محسوب می‌شود؛ چرا که امروزه ایزوگام را یک عایق رطوبتی مطمئن می‌شناسند و تنها نصب درست و اصولی می‌تواند از مشکلات جدی، ایزوگام را دور نگه دارد. در این بین، قیمت ایزوگام دلیجان هم به عنوان یک ایزوگام مرغوب می‌تواند موضوع حائز اهمیتی باشد.

سخن پایانی

به بررسی کاربرد ملات محافظ ایزوگام پرداخته‌ایم. ایزوگام یک عایق رطوبتی با قیمت مناسب و بسیار پرطرفدار است. ملات محافظ کننده می‌تواند باعث دوام و مقاومت هرچه بیشتر ایزوگام در برابر عوامل آسیب‌زا شود و به همین دلیل، توصیه ما به شما این است که از نصابی ماهر برای نصب ایزوگام استفاده کنید که به تجربه و سابقه وی مطمئن باشید. مجموعه البرز ارغوان یکی از بهترین مجموعه‌ها در این حوزه است که علاوه بر خرید و فروش ایزوگام نصب آن را با شیوه‌های اصولی و استاندارد و به نحو احسنت به انجام می‌رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناس ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
WhatsApp
Call Now Button09122878029